Reklamı Geç
HABER DETAY
Hasan Sipahioğlu'nun projelerine devam edeceğiz
Alanya Belediye Başkan Adayı Haydar Yıldız, Hasan Sipahioğlu'nun projelerine devam edeceğini açıkladı. Sipahioğlu, Alanya'nın en iyi yönetildiği dönemde, imkansızlıklara rağmen alt yapı ve üst yapı çalışmalarını başarıyla gerçekleştirmiş, efsane bir başkan olarak anılmıştı. Yıldız, "Sipahioğlu'nun bıraktığı yerden devam ederek, Alanya'yı daha ileriye taşıyacağız" dedi.
30 Ocak 2024 - Salı 20:24
YAŞAM

Yıldız, Gökbel Yaylası'nda katran ağaçları dikme projesini de duyurdu. Bu projeyle, bölgenin doğal güzelliğini korumak ve geliştirmek istediklerini belirtti. Ayrıca, Taşatan yolu çift şeritli yola dönüştürerek, Konya'ya bağlayacaklarını ve İl olma yolunda ilerleyen Alanya'nın yeni ilçelerine ulaşımı kolaylaştıracaklarını söyledi.

 

Taşatan yolu, tarihi bir öneme sahip bir yol. Eski zamanlarda kervan yolu olarak kullanılan bu yol, yörüklerin göçü ve ticaretine tanıklık etmiş. Yıldız, "Bu yolu yeniden canlandırarak, geçmişle gelecek arasında bir köprü kurmak istiyoruz" dedi. Ayrıca, Ayandere Barajı'nın hayata geçirilmesiyle, hem sulama hem de elektrik üretimi sağlanacağını da ifade etti. Yıldız, "Bu projelerle, Alanya'yı daha yaşanabilir, daha modern ve daha zengin bir şehir yapacağız" diye konuştu.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0