Reklamı Geç
HABER DETAY
Antalya'da KADES Uygulaması Bilgilendirme devam ediyor
İl Emniyet Müdürlüğümüz birimlerimizce ilimiz sorumluluk alanlarında kamu güvenliğini korumak, toplumun güvenlik hizmetlerine katılımını sağlamak ve vatandaşlarımızın suçlara yönelik alabilecekleri önlemler hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülmektedir.
29 Ocak 2024 - Pazartesi 13:55
YAŞAM

Kadın ve çocukların fiziksel ve psikolojik şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES uygulaması; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği  ve T.C. Kimlik Numarasını girerek, sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulamadır. 


Şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık halde iken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112 acil çağrı merkezine ulaşmaları sağlanmakta ve sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilmekte, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanmaktadır.    


Bu kapsamda Manavgat ve Serik İlçe Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri ile halkımızın yoğun olarak bulunduğu semt pazarlarında, caddelerde ve AVM’lerde (Kadın Acil Destek Uygulaması) KADES’in tanıtımını yaptık. KADES uygulamasını nasıl kullanmaları gerektiğini uygulamalı olarak anlatarak “Kadına El Kal-Ka-Maz” broşürlerimizi dağıttık. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞü

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0