Reklamı Geç
HABER DETAY
Tahir Göktepe’den muz için iş birliği daveti
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, “Alanya ve Manavgat Muz Üreticileri birlikleri ve Akdeniz Muz Kooperatifi’nin grand muz için tavsiye fiyatı 16.5 TL. Komisyoncu ve tüccarları üretimin devamlılığı için iş birliğine davet ediyorum” dedi.
14 Kasım 2023 - Salı 12:59
YAŞAM
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, muz fiyatının 15 TL olarak açıklandığını ancak kilogram ve maliyeti eşitlemesine son bir eşik kaldığını söyledi. Göktepe, “Değerli muz üreticilerimiz, bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda muz fiyatlarında ilçeler arası fark oluşması ve en düşük fiyatta ilçemizde uygulanması sonucu odamız ve Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) başkanımızın katkıları ile muz üretimi yapılan her ilçede fiyatın aynı olması eşit bir fiyat açıklanması gerektiğini savunmuştuk. 
 
2 aydır diğer ilçelerle istişare ederek aynı fiyatı açıklayan hal derneğimizin yöneticilerine teşekkür ederim. Ancak dün akşam açıklanan fiyat 15 TL, yani kg/maliyet eşitlenmesine son bir eşik kaldı. Dün akşamdan bu yana üretici birlikleri ve üretici kooperatifleri ile görüşmemiz sonucu MUZBİR, Manavgat Muz Üreticileri Birliği ve Akdeniz Muz Kooperatifi’nin grand muz için tavsiye fiyatı 16.5 TL’dir. Açıkta üretilen muzların kesiminin başladığını ve seralarda yoğun bir kesim olduğunu biliyoruz. Ancak komisyoncu ve tüccar arkadaşlarımızdan ricamız üretimin ne zor şartlarda yapıldığını ve kendilerinin de üretici olduğunu göz önüne alarak üretimin devamlılığı için iş birliğine davet ediyorum” dedi.
Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0