Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da sahipsiz köpekleri besleyen esnaf bölgeden kovuldu
Alanya'da yıllardır esnaflık yapan Mehmet Dinç ormanlık alanda bulunan sahipsiz köpekleri beslediği sırada kimliği belirsiz bir şahıs tarafından “Buraya bir daha gelme” tepkisiyle karşılaşarak bölgeden kovuldu.
10 Kasım 2023 - Cuma 18:08
YAŞAM
Alanya’da esnaflık yapan Mehmet Dinç, Bademağacı Mahallesi’ndeki ormanlık alan civarında bulunan sahipsiz köpekleri beslemek için aracına yemek koyarak oğlu ile bölgeye hareket etti. Bölgeye gelen Dinç ve oğlu, araçta bulunan yemekleri çıkararak sahipsiz köpekleri beslemeye başladı. Bu sırada kimliği belirlenemeyen bir şahıs Dinç ve oğluna yaklaşarak bir daha mahalleye gelmemeleri tepkisi ile karşılaştı. 
 
Yaşanan durumun ardından konuşan Mehmet Dinç, “Köpekler de can taşıyor. Bu hayvanlar birçok insanlarımızı depremlerde ve felaketlerde kurtarıyor. Burada getirdiğimiz yemekleri gören hayvanlar adeta bize sevgi gösterisinde bulundu. Köpekler yemeklerini yerken depo önünden çıkarak gelen bir şahıs bize söylenmeye başladı. 
 
Köpeklere yiyeceklerini verdikten sonra, ‘Bir daha buraya gelmeyin’ diye bizi adeta kovdu. Yanımda Boksör oğlum vardı. Ben şiddete karşıyım. Gerçekten çok üzüldüm. Ben 6 yıldır sokak hayvanlarını besliyorum. 20 yıldır Alanya'da esnaflık yapıyorum. Bu şahsın gerçekten hayvan sevgisi olmadığı gibi baktım bazı hayvanların açlıktan kemikleri  gözüküyor. Bu şahıs kimse kolluk kuvvetleri tarafından bulunmasını istiyorum” dedi.
Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0