Reklamı Geç
HABER DETAY
Denetimler Havadan karadan Sürüyor
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz, Antalya Karayolları'nda trafik güvenliğini artırmak için havadan ve karadan özel denetimler gerçekleştirmektedir. 30 Ekim-06 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılan denetimlerde, otoyol ve şehirlerarası karayollarda trafik kurallarına uymayan sürücüler tespit edilmiş ve gerekli yaptırımlar uygulanmıştır.
09 Kasım 2023 - Perşembe 12:47
ASAYİŞ
Denetimler kapsamında;
Alkol Denetimi: (3.108) sürücü kontrol edilmiş, alkollü araç kullanan (12) sürücüye işlem yapılmıştır.
 
Motosiklet Denetimi: (479) motosiklet kontrol edilmiş, kasksız, ehliyetsiz veya plakasız motosiklet kullanan (67) sürücüye işlem yapılmıştır.
Emniyet Kemeri Denetimi: (12.362) araç kontrol edilmiş, emniyet kemeri takmayan (1.234) sürücü ve yolcuya işlem yapılmıştır.
 
Yük Taşıyan Araçların Denetimi: (6.399) araç kontrol edilmiş, aşırı yük, eksik belge veya teknik şartlara uymayan (1.056) araca işlem yapılmıştır.
Toplu Taşımacılık Yapan Araçların Denetimi: (853) araç kontrol edilmiş, ruhsatsız, sigortasız veya yolcu kapasitesini aşan (98) araca işlem yapılmıştır.
 
Havadan Denetim: Helikopter ve drone ile yapılan denetimlerde, hız sınırını aşan, şerit ihlali yapan veya tehlikeli şekilde sollama yapan (181) sürücüye işlem yapılmıştır.
Radarla Hız Denetimi: Sabit ve mobil radarlarla yapılan denetimlerde, hız sınırını aşan (340) sürücüye işlem yapılmıştır.
 
Işık Donanımları ve Kullanımı Denetimi: Gece yapılan denetimlerde, farları yanmayan, yanlış kullanılan veya bozuk olan (101) araca işlem yapılmıştır.
Şehirlerarası Otobüslerin Sivil Denetimi: Sivil ekipler tarafından yapılan denetimlerde, otobüs şoförlerinin çalışma saatleri, yolcu sayısı ve güvenlik tedbirleri kontrol edilmiş, kurallara uymayan (6) otobüse işlem yapılmıştır.
 
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz, trafik güvenliğini sağlamak ve kazaları önlemek için denetim faaliyetlerine devam edecektir. Trafik kurallarına uyan tüm sürücülere teşekkür ederiz.
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0