Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya'da 98 bin TL’lik elektrik faturası isyan ettirdi
CHP İlçe Sekreteri Ali Hancı’nın işletmeciliğini yaptığı pastaneye 98 bin TL elektrik faturası geldi. Vatandaşın ve esnafın dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Hancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a elektrik kurumunu devletleştirme çağrısında bulundu.
15 Eylül 2022 - Perşembe 16:06
YAŞAM

Alanya’da bulunan bir pastanenin işletmeciliğini yapan Ali Hancı yüksek elektrik faturaları ile baş edemez hale geldiklerini söyledi. Bir sonraki ay ne yapacağını bilmediğini ifade eden Hancı, “Ben küçük bir pastane işletmecisiyim. Küçük bir imalathanem de var fakat geldiğimiz noktada artık elektrik faturaları ile baş edemez duruma geldik. Bu ayki elektrik faturası 98 bin 547 TL. Küçük bir işletmeye gelen elektrik faturası. Günlük 3 bin liraya karşılık geliyor. Sadece elektrik faturası. İçerisinde hiçbir gider, hammadde yok. Küçük esnafın dayanacak hali kalmadı. Ben buradan yetkililere, hatta Cumhurbaşkanı’na seslenmek istiyorum.


Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen elektrik kurumunu yeniden devletleştirin. Birilerinin bu kadar yüksek karlar elde etmesinin lütfen önüne geçin. Artık vatandaş, küçük işletme olarak dayanacak gücümüz kalmadı. Devletin bu işe el atıp konuyu çözmesini bekliyoruz. Bu faturayı ben bir ay ödeyemediğim takdirde elektriğim kesilecek. Kesilmediğini farz edelim, ikinci ay hiç ödeyemeyeceğim. 200 bin TL olacak. Bir sonraki ay 300 bin TL olacak. Dükkanımı satsam elektrik faturasını ödeyemeyeceğim. İsyan ediyorum. Yapacak bir şeyim yok. Ben eşten, dosttan para alıp elektrik faturamı ödedim ama bir sonraki ay ne yapacağım bilemiyorum. Allah bütün esnafın yardımcısı olsun” diye konuştu.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.