Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya Caz Fotoğrafları Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor
Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 22-25 Eylül tarihleri arasında 17. si düzenlenecek Alanya Uluslararası Caz Günleri kapsamında, tarihi Kızılkule’de “Alanya Caz Fotoğrafları Sergisi” açılacak.
14 Eylül 2022 - Çarşamba 16:02
YAŞAM

Alanya Caz Günleri’nin 17. yılı anısına Alanya Belediyesi ve Alanya Fotoğraf Sanatı Kulübü Derneği’nin (AFSAK) birlikte tertiplediği sergi, 21 Eylül Çarşamba saat 17.00’de sanatseverlerle buluşacak. Açılış programına Türk caz sanatçısı, piyanist ve besteci Kerem Görsev de katılacak. Sergide, AFSAK Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yetkin, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Pınar ve Üye Ali Aral tarafından çekilen caz fotoğrafları yer alacak.


FOTOĞRAFLARLA ALANYA CAZ’NIN GEÇMİŞİ ANLATILACAK
Tarihi Kızılkule içinde düzenlenecek Alanya Caz Fotoğrafları Sergisi’nde, 16 yıldır Alanya’da sahne almış, birbirinden değerli caz müzisyenlerinin performanslarından enstantaneler ziyaretçilere sunulacak. 

Aynı zamanda sergi alanında Alanya’nın gastronomi, geleneksel kültürü ve müzik geçmişi de tanıtılacak. İpek kozası, ipekli dokumalar, kilimler, müzik aletleri ve ahşap işçiliğinden örnekler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.


SERGİ 15 GÜN ZİYARETE AÇIK KALACAK
22-25 Eylül tarihleri arasında Alanya Belediyesi tarafından düzenlenecek 17. Alanya Uluslararası Caz Günleri, kapsamında 21 Eylül Çarşamba saat 17.00’de Kızılkule’de açılacak sergi, 15 gün boyunca ziyaret edilebilecek. Sergi süresince Kızılkule sergi konuklarına ücretsiz olacak.


Bu yıl ki organizasyonda, Klaipeda Castle Jazz Band, Jazz Project Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio, Deniz Taşar, Steffen Morrison, Maya Azucena, Carlton Smith, Önder Focan Quarted Feat Eylül Ergül, Barbaros “Around The World” gibi grup ve değerli isimler sahne alacak.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.