Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da bugün 62 bin öğrenci ders başı yaptı
Alanya’da bugün başlayan yeni eğitim dönemi ile 62 bin öğrenci ders başı yaptı. Eğitim öğretim yılı için düzenlenen törende konuşan Kaymakam Ürkmezer, velilerden çocuklarını AHENK ve ASİST projelerine yönlendirmelerini istedi.
12 Eylül 2022 - Pazartesi 15:07
EĞİTİM

Alanya’da 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları ile başladı. Kutlamalar kapsamında önce Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma düzenlendi. Törenin ardından kutlamalar Kemal Şuberi İlkokulu’nda devam etti. Okuldaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 


Ardından konuşma yapan okul müdürü Hidayet Çalış, öğrencilerin heyecanlarının gözlerinden okunduğunu söyledi. Çalış, “Aramızda yeni katılan minik arkadaşlar var. Okul idaresi ile öğretmen arkadaşlarımızla ilçe milli eğitim müdürlüğü ile çalıştık. Sizin için okulumuzda restorasyonlar yaptık. Sizler için okulumuza biraz sonra açılışını yapacağımız hayırseveriniz tarafından yaptırılan bir konferans salonu kazandırdık. Gördüğünüz gibi daha her şey sizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için" dedi.


“ALANYA BAŞARI ÇITASINI HER ALANDA ZİRVEYE TAŞIYACAK”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz da, “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın tüm camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yaz boyunca gerek kaymakamınız gerek belediye başkanımız okul aile birliklerimiz ve velilerimizin de desteğiyle tüm okullarımızda daha iyileştirme, güzelleştirme, fiziki olarak da sizlerin mutlu olacağı ortamlar hazırlamaya çalıştık. Okulumuz da bunlardan birisiydi. İçeriye girdiğiniz zaman geçen yıllara göre önemli farklılıklar göreceksiniz. Kemal Şuberi İlkokulu da bunlardan biri. Biz bundan mutluluk duyuyoruz. 


Bu anlamda da başka okul müdürü olmak üzere okul aile birliğine ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ücretsiz ders kitaplarını biraz sonra sıralarınızın üzerinde göreceksiniz. Milli Eğitim Bakanlığı'mızın 6-7 hatta 8 tane yardımcı kaynak veriyor. Tabi ki soru bankaları, tarama testleri alabilirsiniz ama yardımcı kaynak anlamında Milli Eğitim Bakanlığı'mız yeterince sizlere yardımcı kaynak gönderdi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Alanya başarı çıtasını her alanda zirveye taşımaya devam edecektir. Geçen yıl hep birlikte güzel başarılar imza attık” diye konuştu. 


“ALANYA BAŞARILARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, “Alanya ne kadar daha çok turizmiyle tarımıyla öne çıksa da son yıllarda bir üniversite şehri olmaya aday olmuştur ve şu anda da resmen bir eğitim ve öğretim şehri. Şu anda Alanya başarılarıyla son zamanlarda söz ettirmeye başladı. Arzu ettiğiniz hedeflere ulaşırken sadece yönetim olarak yol, su, altyapı yapmıyoruz. Bir şehri ihya ederken gençliği ne kadar ihmal edersek o gençliğin ihya olan şehri bertaraf edeceğine inanıyoruz. Yeni okullarla, etüt merkezleriyle, kütüphanelerle, kırsaldaki çocukların okuması için yapılan yurtlarla eğitime destek olmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 


“ÖĞRENCİLERE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 
Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ise, “Yeni bir eğitim öğretim yılında heyecanı içindesiniz. Öğrencilerimiz Alanya'nın eğitim başarısını daha da yüksek ustalara taşıyacaklar. İlimizde ve Alanya’da faaliyete başlayan Ahenk Projesi ile beraber bizler bu sene de okumaya hem de çocuklarımızın sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerini uygulamaya devam edeceğiz. Burada bütün öğretmen ve öğrencilerimiz görev düştüğü gibi velilerimize de görev düşüyor. 


Değerli veliler sizler de çocuklarınızı, yeğenlerinizi, akrabalarınızı bizlerin önderliğinde yürütülen AHENK Projesi kapsamında ve Sağlık İçin Spora Teşvik (ASİST) Projesi kapsamında sanatsal, sportif, kültürel faaliyetlere mutlaka ve mutlaka yönlendirilmesine destek olun. Çocuklarımızın her gün düzenli olarak kitap okumasına çok önem veriyoruz. Bu anlamda çocuklarımıza yol gösterelim. Bizler de öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.  Şiirler okunması ve halk oyunları gösterileri sunulmasının ardından ders zilini Kaymakam Ürkmezer’in çalmasının ardından öğrenciler ilk ders için sınıflarına girdi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.