Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanyalı başkandan öğrenci velilerine çağrı
Okulların açılması öncesinde fırsatçıların kanserojen oranı yüksek ürünleri piyasaya sürdüğünü ifade eden ALESO Başkanı Nuri Demir, “Kırtasiye malzemesi alınırken sezonluk olarak Uzakdoğu ülkelerinden getirilen ürünlere itibar edilmemeli” uyarısında bulundu.
04 Eylül 2022 - Pazar 15:05
YAŞAM

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, vatandaşlardan kırtasiye malzemeleri alırken sezonluk satıcıları değil, kırtasiyeci esnafını tercih etmesini istedi. Yaklaşan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı öncesi Alanya’da velilerin de okul alışverişi telaşı başladı. Alanya’da 5 Eylül’de anasınıfı ve birinci sınıfların ders başı yapmaları öncesinde ALESO Başkanı Nuri Demir velileri kaliteli ürünler almaları konusunda uyardı. 


Demir, “Bu yıl yükselen fiyatlarla birlikte özellikle kırtasiye sektöründe ucuz ama kanserojen ve ağır metal oranı yüksek ürünler fırsatçılar tarafından sezonluk olarak piyasaya sürülebiliyor. Kırtasiye malzemesi alınırken sezonluk olarak Uzakdoğu ülkelerinden getirilen ürünlere itibar edilmemeli. Rengarenk ve süslü kırtasiye malzemelerinin dış görünüşüne aldanılmamalı. Tüm kırtasiye malzemelerinde yer alan logolarda AB kalite işareti olan ‘CE’ belgesi mutlaka olmalı, ürünlerin yanma, zararlı maddelerden korunma vb. gibi kimyasal testlerden geçtiği kontrol edilmeli. Vatandaşlarımız bu dönemde doğru ve güvenilir adres olan kırtasiyeci esnafımızdan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilir. En güvenli malzemeler sezonluk satıcılarda değil, mahallenin kırtasiyeci esnafında bulunur” dedi.

 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.