Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya'da muhtar kaza sonrası isyan etti!
Elikesik kavşağında sürekli kazalar olduğunu ifade eden Muhtar Yusuf Boz, “İlla orada 3-5 kişi ölecek sonra sinyalizasyon çalışmaya başlayacak. Karayolları Genel Müdürüm tünel kameralarını incele. Elikesik halkı karşıdan karşıya aracıyla veya yaya nasıl geçiyor. Koltuğundan kalk kameraları incele” diyerek tepki gösterdi.
01 Eylül 2022 - Perşembe 13:49
YAŞAM

Elikesik kavşağında sabah 2 otomobilin karıştığı maddi hasarlı kazanın ardından mahalle muhtarı Yusuf Boz, bölgede gerekli sinyalizasyon çalışmalarını yapmayan Karayolları yetkililerini eleştirdi. Defalarca iletmesine rağmen Karayolları’nın Elikesik yol kavşağındaki trafik ışıklarını sürekli çalışır hale getirmediğini ifade eden Muhtar Boz, “Vatandaş yaya olarak veya aracıyla karşıdan karşıya geçmek için butonlara basıyor ve durmadan kazalar oluyor. Allah’a çok şükür ölen olmuyor. Bir Türkiye gerçeği, illa orada 3-5 kişi ölecek. 


Sinyalizasyon normal şekilde çalışmaya başlayacak. Az kaldı, ha gayret. Alanya Adliyesi’nin dibinde altgeçit var. 10 metre arayla yaya geçidi veya engelli geçidi adında buton var. Allah rızası için durmadan orada kazalar oluyor. Bahane üretmeyin, Elikesik Yol Kavşağı’nın sinyalizasyonunu normale çevirelim. İnsanlar ölmesin, yaralanmasın, maddi hasarlı kazalar minimuma düşsün. Değerli Karayolları Genel Müdürüm senden ricam, tünel kameralarını incele. Elikesik ve bölge halkı karşıdan karşıya aracıyla veya yaya nasıl geçiyor. 


Koltuğundan kalk kameraları incele. Sayın Ulaştırma Bakanımızı ve tüm siyasi partileri göreve davet ediyorum. Kaza yapan aileler bir gün sizin de aileniz olabilir. Lütfen bahane üretmeyin. Yolun tünel çıkışına gerekirse üst geçit yapın. Bölgede yaşayan 10 bin insan var. Bence Karayolları bünyesinde çalışan mühendisleri gözden geçirmeli. Bu arada halk otobüsü için cep bile yapmamışlar. Otobüs nerede boşluk var orada vatandaşı indiriyor” diye konuştu.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.