Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya Kaymakamlığından Öğrencilere Spor Malzemesi Desteği
Asist Projesi kapsamında Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer'den Sugözü Cemal Coşkun ve Sema Eray Erdem Ortaokulu Öğrencilerine Spor Malzemesi
12 Haziran 2022 - Pazar 09:48
YAŞAM

Öğrencilerde spor kültürü oluşturarak her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmak ve sporu yaygınlaştırarak hayatlarını düzene sokmak amacıyla oluşturulan Antalya'da Sağlık İçin Spora Teşvik (ASİST) projesi kapsamında Alanya Kaymakamlığı tarafından gönderilen spor malzemeleri  İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz'ın katılımlarıyla  Sügözü Cemal Coşkun ve Sema Eray Erdem okulu öğrencilerine dağıtıldı.


 Alanya’da trafik denetimlerinde sürücüler cezadan kurtulmak için binbir bahane üretti

Trafik cezası yememek için kullanılan yöntem polisin dikkatinden kaçmadı

 

Alanya’da yapılan trafik denetimlerinde kuralları ihlal eden sürücülere ceza yağdı. Kimi sürücüler direksiyon başında alkollü yakalandığı için yazılacak cezaya bahaneler üretirken kimi sürücülerin ihlallerden ceza yazılamaması için katlanabilir plaka kullandığı tespit edildi.
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri kent merkezinde rutin trafik kontrolü düzenledi.


 Çok sayıda ekibin katıldığı denetimlerde sürücülere alkol kontrolleri ve araç sorgulamaları yapıldı. Alkollü direksiyon başına geçtiği belirlenen sürücülerin ceza yememek için bin bir bahane ürettiği anlar dikkatler kaçmadı. Bazı motosiklet sürücüleri ise yaptıkları kural ihlalleri sırasında plakalarının tespit edilememesi amacıyla katlanabilir plakalık kullandığı tespit edildi. Yapılan kontrollerde 50 araç ve sürücünün sorgulaması yapıldı. 17 sürücüye alkollü araç kullanma ve ya farklı kural ihlalleri nedeniyle toplamda 55 bin TL ceza uygulandı. 17 araç trafikten men edilirken 3 aranan şahıs yakalandı. 11 sürücünün ehliyetine ise el konuldu.

 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.