Reklamı Geç
HABER DETAY
BŞB Alanya’nın kırsalında çalışmalarını sürdürüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kesimde bulunan tehlikeli yollarda güvenli ulaşım için bariyer çalışması yapıldı.
09 Kasım 2021 - Salı 12:15
YAŞAM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın Akçatı ve Elikesik mahallelerindeki viraj ve uçurum bulunan tehlikeli yollarda bariyer çalışması gerçekleştirdi. Her 2 mahalleye giden ekipler yol kenarlarına bariyerleri yerleştirerek montajını yaptı. 


Mahalledeki çalışmaları Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Kırsal Hizmetler Müdürü Ahmet Uzun de yerinde inceledi. Uzun, “Akçatı Mahallesi grup yolunda viraj, uçurum ve tehlikeli bölgelere çelik bariyer montajı yapıldı. Muhtarımıza ve mahalle sakinlerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in selamını ilettik. Çalışmaları yerinde inceledik. Sen, ben yok. Biz birlikte güçlüyüz. 


Elikesik Mahallesi’nde de Böcek’in talimatı ile bariyer yapımına başlandı. Her yerde gerekeni yapıyoruz. Akçatı Mahallesi’ne 450 metre, Elikesik Mahallesi’ne 490 metre bariyer çekildi. Cumaya kadar da Dim Alacami Mahallesi’nde 700 metre bariyerin montajı yapılacak” dedi.


Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz da çalışmalar için Böcek’e teşekkür etti. Boz, “Zor da olsa başardık. Böcek’e, emeği geçen tüm kurum müdürlerine şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum. Şimdilik 490 metre bariyer çekildi. İkinci ihalede kalan yolu tamamlayacağız. Vatandaşı tehlikeden kurtaracağız” diye konuştu.

 

 

 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.