Reklamı Geç
HABER DETAY
Türkiye Genelinde Örnek Proje Alanya Hayate Hanım'dan
"Etkinliğimi Arkadaşımla Paylaşıyorum Birlikte Öğreniyorum" Etwınnıng Projesi
01 Haziran 2021 - Salı 16:18
EĞİTİM

Okul öğretmeni Aslı Uysal proje ile ilgili açıklamada bulundu .  “Projemiz bir E Twinning projesidir. Pandemi sürecinin eğitime getirdiği en büyük sürpriz de Uzaktan ve Teknoloji temelli eğitim olmuştur. Bu sayede online eğitim sürecini yaşayarak öğrendik ve bizlere yeni kapılar açtı. 


Bizlerde bu krizden fırsatlar çıkarmak için bu projeye başladık. Projede 8 farklı ilden (Antalya,Amasya, Konya, Kastamonu, İzmir, Yozgat, Kocaeli, Sivas ) 10 adet öğretmenimizle bir araya geldik. 


Alanya’ da Hayate Hanım İlkokulu Anasınıfı öğretmenlerinden Aslı UYSAL ve Emine Aksu ÇARMAN, Toslak Ketenlik İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Ömer Ali KOÇ (kurucu olarak) proje de yer almışlardır. Farklı bölgelerden, farklı kültürlerden yeni arkadaşlıklar edinebilecekleri bir ortam oluşturarak öğrencilerimizin Sosyal-Duygusal gelişimlerine katkı sağladık. Ayrıca öğrencilerimizin Bilişsel Gelişim, Psikomotor Gelişim, Dil Gelişimi ve Özbakım Gelişimi alanlarına ele alarak öğrencilerimizin akademik gelişimine destek olduk.

Öğretmenler olarak online eğitimde birçok farklı uygulamaları öğrencilerimiz ile uyguladık ve öğrencilerimize yeni deneyimler kazandırdık. Bu süreçte okul öncesi eğitim uygulamaları, farklı online eğitici oyunlar ile hem öğrenciler hem de öğretmenler etkileşim halinde olduk. 


Her hafta bir tema belirleyip farklı öğretim yöntemleri ile etkinlikler yaptık. Bu süreçte sırasıyla Resfebe, Oyun, Muzogram, Duyularla Hikaye, Orff-Ritim ve Deney Etkinliği olmak üzere 6 tema ele aldık. 10 hafta boyunca öğrenci merkezli etkinliklere yer vermeye çalıştık.  


Ayrıca çocuklarımızı farklı öğretmenler ve alanlarında uzman konuklarla buluşturduk. Bu süreçte online olarak derslerimize 9 ayrı değerli hocamızı konuk  aldık. Bu derslerde ritim, orff, vatrolog kukla gösterileri, müzik ve dans, eğitici oyunlar eğitici öğretmenleri ile bir araya geldik. Çocuklarımızın bu süreçte aktif olarak katıldıklarını ve keyf aldıklarını gözlemledik. Projeye katılan öğrenci ve öğretmenler için eğlenceli ve eğitici bir etkinlik süreci oldu.


Projemizin sonunda öğrencilerimize başarı belgelerini sınıf öğretmenlerimiz takdim etti. Projemize katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz” dedi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.