00
Haber Detayı
01 Mayıs 2024 - Çarşamba 12:31
 
Yaz Kur'an kurslarında detaylar belli oldu
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2024 yılı yaz Kur'an kurslarına ilişkin uygulama esaslarını belirledi. Yaz Kur’an kursları bu yıl 1 Temmuz 2024 tarihinde eğitime başlayacak.
YAŞAM Haberi
Yaz Kur'an kurslarında detaylar belli oldu

Başkanlık tarafından yayınlanan 2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları’na göre, her yıl yaz tatili süresince camilerde ve Kur’an kurslarında açılan ve milyonlarca öğrenciye hitap eden Yaz Kur’an kursları bu yıl 1 Temmuz 2024 tarihinde eğitime başlayacak. Gündüzlü olarak 7 haftalık tek dönem halinde uygulanacak eğitim 1 Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında olacak. Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerin öğretildiği kurslar, yaz tatilinde çocuklar ve gençler için büyük bir fırsat eğitimi sunuyor. Bu kurslarımıza kayıtlar 10 Haziran-8 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılabilecek.


Gençlerin ortam öğrenmesine imkan hazırlayan yatılı yaz Kur’an kursları ise dörder haftalık iki dönem şeklinde uygulanacak. Birinci dönem 1 Temmuz-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında ikinci dönem 29 Temmuz-23 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacak. Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler alanında, öğrenme düzeylerine ve gelişim evrelerine uygun olarak temel düzeyde bilgi, bilinç ve beceri kazanmaları hedeflenen programla aynı zamanda sosyal, kültürel faaliyetler ve sportif etkinliklerle desteklenecek

 

Öğrencilerde sorumluluk, fedakârlık, yardımlaşma, saygı, zaman yönetimi, empati kurma gibi değerlerin geliştirilmesi amaçlanan Yatılı yaz Kur’an kurslarına kayıtlar; birinci dönem için 27 Mayıs-8 Temmuz 2024’te, ikinci dönem için 22 Temmuz-05 Ağustos 2024 tarihlerinde alınacak. Öğrenciler yaz tatili başlamadan, Kur’an-ı Kerim öğrenmek ve dini bilgilerini artırmak suretiyle verimli bir tatil dönemi geçirmek için il/ilçe müftülüklerine başvuru yapabilecek. 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0