00
Haber Detayı
14 Mayıs 2024 - Salı 16:40
 
Yavru Baykuşlar Tedavi Altına Alındı
Gazipaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimi ekipleri, Zeytinada Mahallesinde planlı kesim sahasında bulunan yardıma muhtaç yavru baykuşları, sağlık kontrollerini yaparak bakıma aldı.
YAŞAM Haberi
Yavru Baykuşlar Tedavi Altına Alındı

Gazipaşa Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, kedi, köpek ve kanatlı hayvanlar başta olmak üzere birçok sokak ve doğa hayvanını tedavi etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Zeytinada Mahallesinde ormanlık alanda planlı kesim sahasında kesim yapan kişilerin bulduğu yavru baykuşlar, sağlık kontrollerinin yapılması için Gazipaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimine getirdi. Gazipaşa Belediyesi ekipleri tarafından teslim alınan yavru baykuşlar, tedavinin tamamlanması için sokak hayvanları tedavi ve rehabilitasyon merkezinde bakıma alındı.


Gazipaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Sinem Polat gerçekleştirdikleri tedavi hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“ Gazipaşa Belediye Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’ın talimatıyla 2022 yılında kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizde, sokak hayvanlarımıza hizmet verdiğimiz gibi yabani hayvanlarımızın da tedavilerini yapıyoruz. 

 

Geçtiğimiz gün Zeytinada Mahallesinde ormanlık alanda planlı kesim sahasında kesim yapan kişilerin bulduğu yavru baykuşlar, sağlık kontrollerinin yapılması için merkezimize getirildi. Gerçekleştirdiğimiz sağlık kontrolü sonucunda yavru baykuşlarımızı bakıma aldık. Baykuşlarımızın bakımlarının tamamlanmasının ardından doğal yaşam alanlarına geri bırakacağız. Gazipaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezimizde, kimsesiz hayvanlarımızın tedavi ve bakımları için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0