Haber Detayı
23 Mayıs 2021 - Pazar 11:47
 
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclisi Antalya’da Gerçekleştirildi
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği, olağan Meclis toplantısı pandemi dolayısıyla seyircisiz olarak yapılan Kumluca Güreşleri öncesi Antalya’da gerçekleştirildi. Alanya Belediyesi’nin de üye olduğu Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin meclis toplantısına Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri Fevzi Alaattinoğlu, Mehmet Babaoğlu ve Hacı Mevlüt Zavlak katıldı.
YAŞAM Haberi
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclisi Antalya’da Gerçekleştirildi

BAŞKAN YÜCEL, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA SEÇİLDİ

Kemer’de pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen meclis toplantısına Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, birlik üyesi belediye başkanları katıldı. Atasporumuz güreşlerin daha iyi şekilde yapılması için görüş alışverişinde bulunulan meclis toplantısında yapılan seçimlerde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğineseçildi.

MECLİS ÜYELERİNDEN BİRLİK BAŞKANI YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Alanya Belediyesi’ni temsilen Birlik meclisine katılan meclis üyeleri Fevzi Alaattinoğlu, Mehmet Babaoğlu ve Hacı Mevlüt Zavlak meclis sonrasında Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığına yeniden seçilen Yücel Yılmaz’a “Sevgi Taşı” ve filografi sanatı ile yapılmış Türk Bayrağı takdim ederek güreş sporuna desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

GÖKBEL GÜREŞLERİ 1 HAZİRAN SONRASI NETLİK KAZANACAK

Ata sporu güreşi yaşatmak ve gelecek nesillere sevdirmek amacıyla yıllardır kesintisiz şekilde Gökbel Yağlı Güreşlerinin yapıldığını kaydeden Meclis Üyesi Fevzi Alaattinoğlu, “Başkanımız Adem Murat Yücel, Kestel belediye başkanlığının ilk yılından itibaren atasporumuz güreşleri yaşatmak adına Gökbel Güreşlerini her yıl özveriylegerçekleştiriyor. Başkanımız Güreş sporuna çok büyük emek verdi. Geçen yıl pandemi dolayısıyla Gökbel Güreşlerinigerçekleştiremedik. Bu yıl 1 Haziran sonrası açıklanacak kararlara göre 16. Gökbel Güreşlerine netlik kazandıracağız. Önceki yıllarda olduğu gibi çoşku ve heyecanla, halkımızla güreş severlerimizle Gökbel Güreşlerimizi buluşturmak istiyoruz.” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Yağlı, Güreş, Düzenleyen, Kentler, Birliği, Meclisi, Antalya’da, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı