Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 08:59
 
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı! Yeni Bakan Mehmet Muş kimdir?
Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre; Ticaret Bakanlığı görevine Ruhsar Pekcan'ın yerine AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanlığı Mehmet Muş kimdir?
GÜNDEM Haberi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı! Yeni Bakan Mehmet Muş kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı görevini yürüten Ruhsar Pekcan'ın yerine Mehmet Muş atandı.

 

MEHMET MUŞ KİMDİR? Mehmet Muş, 1982, İsmail, Mekiye çiftinin çocuğu olarak Trabzon Sürmene'de dünyaya geldi. İktisatçı; Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences'ta Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Ana Bilim Dalında Ekonomi doktorasını tamamladı. Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak çalıştı.

 

AK PARTİ Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.24, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, NATO Parlamenter Asemblesi (NATOPA) Türk Grubu ve AK PARTİ MKYK Üyesi olarak görev yaptı. AK PARTİ Grup Başkanvekilidir. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Muş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Son) - Son Alanya Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Ticaret, Bakanı, Ruhsar, Pekcan, görevden, alındı!, Yeni, Bakan, Mehmet, Muş, kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı