Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 14:31
 
“Şarkıyla Sallanan Salıncak” Çocukları Hem Eğlendirdi Hem De Paylaşmanın Güzelliklerini Öğretti
Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Çocuk oyunlarının yanı sıra dün akşam tiyatro, dans ve yaratıcı drama gösterileri yapıldı.
YAŞAM Haberi
“Şarkıyla Sallanan Salıncak” Çocukları Hem Eğlendirdi Hem De Paylaşmanın Güzelliklerini Öğretti

Alanya Belediye Tiyatrosu (ABT) oyuncuları tarafından hazırlanan “Şarkıyla Sallanan Salıncak” adlı Kuklalı Çocuk Oyunu sahnelendi. Oyunu aileleriyle birlikte izleyen çocuklar Hımhım Hanım ve bahçıvanının konuşmalarıyla hem güldüler hem de paylaşmanın güzelliklerini öğrendiler.


Tiyatronun ardından sahneye çıkan Hed’s Dans Akademi öğrencileri ise seyircilere jimnastik gösterisi yaptı.


DRAMAYLA ÖĞRENMEK DAHA KOLAY
Oyuncu, yazar ve yönetmen Nilbanu Engindeniz “Ailede Drama” konulu bir gösteri yaptı. Drama ile öğrenmenin daha kolay olduğunu belirten Engindeniz, seyirciler arasından seçtiği çocuk ve yetişkinlerle etkinlikler yaptı. Engindeniz, Kırmızı Başlıklı Kız masalını bu kez anne ve babalarla canlandırdı. Yaratıcı drama, ailede drama, görsel showlar ve sohbetlerle konusunu destekleyen oyuncu Nilbanu Engindeniz, seyirciden büyük alkış aldı.


18 Temmuz Pazar günü sona erecek 3. Alanya Uluslararası Çocuk Festivali’nde alandaki animasyonların yanı sıra bu akşam saat 21.00’de Performans Sanatçısı Murat Köylü çember ve akrobasi gösterisi, yarın ise saat 20.00’de The Groove Dans Academy- çocuk dans performansı gösterisi yapılacak.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: “Şarkıyla, Sallanan, Salıncak”, Çocukları, Hem, Eğlendirdi, Hem, De, Paylaşmanın, Güzelliklerini, Öğretti,
Yorumlar
Haber Yazılımı