Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 14:30
 
Sağlık Çalışanları'dan Ulu Önder Atatürk'e Saygı Duruşunda Bulundu
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde unutmadı.
YAŞAM Haberi
Sağlık Çalışanları'dan Ulu Önder Atatürk'e Saygı Duruşunda Bulundu

Hastanenin bahçesinde düzenlenen anma törenine; Başhekim Prof. Dr.Hüseyin Lakadamyalı, idareciler, hastane personeli, hasta ve hasta yakınları katıldı. 


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05'de hastane bahçesinde siren sesi ile birlikte bayrak yarıya indirildi. Atatürk başta olmak üzere onun silah arkadaşları ve bu vatan için gözünü kırpmadan can vermiş tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  Günün anlam ve öneminine binaen bir konuşma gerçekleştiren  Prof. Dr.Lakadamyalı, "Vatanının bağımsızlığı için girdiği her mücadeleyi askeri ve siyasi dehasıyla zaferle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. 


Cesareti, zekası, duruşu ve kararlılığı ile koca bir millete  öncü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde saygı, şükran, özlem ve minnetle anıyoruz. Bizler zihinlerimize işlemiş olan ilmi ile daima onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Sağlık, Çalışanları'dan, Ulu, Önder, Atatürk'e, Saygı, Duruşunda, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı