00
Haber Detayı
12 Mart 2024 - Salı 18:11
 
Ramazan Ayında da İhtiyaç Sahibi Ailelerimizin Yanındayız
Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Ramazan Ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı.
YAŞAM Haberi
Ramazan Ayında da İhtiyaç Sahibi Ailelerimizin Yanındayız

Kaymakam Ürkmezer başkanlığında yapılan Alanya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısında; Ramazan ayında Alanya’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ve yönelik yapılacak olan yardımlar değerlendirilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçları belirlenmişti. 

 

Yapılan değerlendirmeler ve belirlenen ihtiyaçlar sonucunda ilçemizde ikamet eden 1.867 aileye nakdi yardım, 500 aileye ayni gıda yardımı olmak üzere toplam 3.147.334,83 TL’lik destek sağlanmıştır.


Konuyla ilgili olarak konuşma yapan Kaymakam Ürkmezer “ Kardeşlik, birlik beraberlik ve manevi duyguların yoğun yaşandığı Mübarek Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bu anlamda SYDV Vakfımız aracılığıyla 1.867 aileye nakdi yardım, 500 aileye ayni gıda yardımı olmak üzere toplam 3.147.334,83 TL’lik destek sağladık. Devletimizin imkanlarını vatandaşlarımız için herzaman seferber edip yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum." dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0