Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 21:23
 
Nezihe Soydan’da Etwinning’le Kariyer Günleri
Var Mı Bir Mesleğimiz? ( Do We Have A Professıon? )
EĞİTİM Haberi
Nezihe Soydan’da Etwinning’le Kariyer Günleri

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de katkılarıyla Alanya Nezihe Soydan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Var Mı Bir Mesleğimiz? / Do We Have A Professıon ? adlı eTwinning Projesine Ocak ayından itibaren devam etmektedirler. 


Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz; “Meslek Lisesi, Memleket Meselesi sözünden hareketle öğrencilerimizi farklı meslekte insanlarla bir araya getirerek onlara yol göstermelerini, deneyimlerini paylaşmalarını istemekteyiz. Bu şekilde öğrencilerimizin kendilerine olan güveni artacaktır. eTwining Projelerine bu sene katılan ve öğrencilerimizde farklı bir heyecan yaratan öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklama yapmıştır.


Okul Müdürü Mehmet Üstün de “Okulumuzun 1977 yılından itibaren mesleki anlamda Alanya’mıza katkıları ortadadır. Proje ile en azından öğrencilerimizin meslekleri yakından tanımalarını sağlayacağız. Onların ileriye dönük motivasyonlarını arttırmak temel hedefimizdir. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Alanya Nezihe Soydan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bundan sonrada Alanya’mız ve öğrencilerimizin yanlarında olacağız.” şeklinde beyanda bulunmuştur.


Var Mı Bir Mesleğimiz adlı projenin amacı meslek liselerinde okuyan öğrencileri online kariyer günlerinde mezunlarla görüştürerek, öğrencilerin mesleki farkındalıklarını, motivasyonlarını arttırmak ve Web 2 araçlarını kullanmayı öğretmektir. Okulumuz Tarih öğretmeni ve müdür yardımcısı Garip Talan tarafından yürütülen projenin 8 Türk ortağı vardır. 


Projede yer alan okullar; Kocaeli - Darıca Denizyıldızları Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Mersin-Erdemli Arpaçbahşiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Van-Tuşba Tuşba Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Kocaeli - Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Tekirdağ-Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Manisa-Salihli Salihli Ticaret Ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Antalya-Alanya Alanya Nezihe Soydan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir.


TİCARETTE KARİYER GÜNLERİ
              
Projemizin Kariyer Günleri 1 kapsamında Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül ve Alanya Nezihe Soydan MTAL. öğrencilerinin organizasyonu ile 12 Şubat 2021 saat 20.00'de, Moda Tasarım Teknolojileri alanı olarak dünyaca ünlü hazır giyim markası H&M 'nin Türkiye ofisi Kalite Gelişirme Uzmanı Ozan Erkan'ı ve okulumuz Muhasebe ve Finasman alanından mezun olarak da ülkemizin ünlü siyasetçilerinin yetiştiği, Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimler Fakültesi İşletme 4. Sınıf öğrencisi, gelecekte üst devlet kadrolarında da göreceğimiz öğrencimiz Emine Polat'ı konuk olarak ağırladık. 
                        

Projemizin Kariyer Günleri 2 kapsamında 13 Mart 2021 saat 20:00’de Kıdemli Yazılım Geliştirmeci Ömer Faruk Kasarcıoğlu ve Ziraat Mühendisi Yusuf Dede’yi ağırladık.

 

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Nezihe, Soydan’da, Etwinning’le, Kariyer, Günleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı