Haber Detayı
23 Kasım 2022 - Çarşamba 18:51
 
Mustafa Sünbül’den 24 Kasım mesajı
‘Özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalı’ Öğretmenlerin kıymetinin bir gün ile sınırlı olmadığını ifade eden MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, “Öğretmenlerin özlük haklarında layık oldukları iyileştirmeler yapılmalı, atanamayan öğretmenler sorunu gerekli çözümler üretilerek gündemden çıkarılmalı” dedi.
YAŞAM Haberi
Mustafa Sünbül’den 24 Kasım mesajı

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül bir ülkenin refahının o ülkenin öğretmenlerinin yetiştirdiği nesillerle mümkün olduğunu söyledi. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Sünbül şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlik kutsal ve bir o kadar da özveri isteyen insan yetiştirme sanatının adıdır. 

 

Bir milletin geleceği, bir devletin bağımsızlığı, bir ülkenin refahı o ülkenin öğretmenlerinin yetiştirdiği nesillerle mümkündür. Aklı güçlendiren, ahlak ve adaleti güvenli hale getiren doğru öğrenim süreci, isabetli ve iradeli öğretim serüvenidir. 


Elbette doğru, kısa ve kesin olarak kendine varır. Yalan, kararsızlaşıp karmaşıklaşarak kendini arar. Öğretmenlerimiz, doğrunun ve doğruluğun refakatçileridir. Öğretmenlerimizin kıymeti bir gün ile sınırlı değildir. Öğretmenlerimizin özlük haklarında layık oldukları iyileştirmeler yapılmalı, atanamayan öğretmenler sorunu gerekli çözümler üretilerek gündemden çıkarılmalı, ihtiyaç fazlası öğretmenlik bölümlerinde gerekli sınırlandırılmalar yapılmalı, mesleki yeterlilik ve liyakat alanındaki çalışmalara yoğunlaşılmalıdır. Unutulmamalıdır ki mutlu öğretmenler geleceğin mutlu bireylerini yetiştirir. Yatırımın en kazançlısı öğretmene yapılanıdır. 


Bu vesileyle rahmetle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu müstesna günde, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Görevlerini sürdüren öğretmenlerimize başarılar diliyor, Şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Mustafa, Sünbül’den, 24, Kasım, mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı