00
Haber Detayı
08 Mart 2024 - Cuma 18:00
 
MÜSİAD Kadın Türkiye Yüzyılında 23 Kadın Eserini Tanıttı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kadın yapılanması koordinasyonunda hayata geçirilecek olan Türkiye Yüzyılında 23 Kadın eseri basın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
MÜSİAD Kadın Türkiye Yüzyılında 23 Kadın Eserini Tanıttı

Toplantıya katılan MÜSİAD Alanya Kadın Komite Başkanı Fatma Ergün Çomruk, MÜSİAD Kadın’ın 12 Ekim’de düzenleyeceği IAS Programı’nda satışa çıkacak olan kitapta iş, akademi, spor, sanat hayatında başarılı olan kadınların hayat hikâyeleri ele alınacak” dedi. 

 

MÜSİAD Kadın, iş, akademi, spor, sanat hayatında başarılı olan, Türkiye’nin gerçek anlamda
Türkiye olmasının temel taşlarını oluşturan başarılı kadınların hikayesini ele alıyor. MÜSİAD Kadın
tarafından oluşturulan Türkiye Yüzyılında 23 Kadın eseri, yüzyıla damgasını vuran başarılı
kadınların hikâyeleriyle yarının Türkiye’sine adını yazdıracak genç kadınlara ilham olması
amacıyla kaleme alınacak. Üsküdar Nev Mekân Kandilli’de yapılan toplantıya MÜSİAD Kadın Başkanı Meryem İlbahar Koca, eserin editörlüğünü üstlenen Dr. Şefik Memiş, MÜSİAD Kadın Yönetim Kurulu, MÜSİAD Alanya Kadın Komite Başkanı Fatma Ergün Çomruk ve basın mensupları katıldı. MÜSİAD Alanya Kadın Komite Başkanı Fatma Ergün Çomruk, “Kadın toplumun yapı taşıdır. Biliyor ve inanıyoruz ki, kadınların olmadığı siyasi ve sosyal yaşamda, toplumsal ilerlemeden bahsedilemez. Bizler de Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi inanıyoruz ki “Tükiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı” olacaktır. Türkiye’nin gücü, kadınların gücüdür.” Diye konuştu.


Çomruk, “Kadınlarımızın son dönemlerde özellikle iş hayatında artan aktif rolünü görmezden gelmek mümkün değil. İşgücüne katılım oranına baktığımızda 26’dan 37 lere yükselen bir grafik karşımıza çıkıyor ve bu durum bizleri heyecanlandırdığı gibi hedefi daha yükseklere çıkarma noktasında teşvik de ediyor. Kadınlarımızın üretimdeki gücü ülke ekonomimizin gelişmesinde bir katma değer olarak karşımıza çıkıyor ve bu yolculukta onları cesaretlendirmek, onlara örnek alabilecekleri rol modeller sunabilmek çok önemli. Bunu sağladığımızda evet ben de yapabilirim, ben de dahil olabilirimi hemen düşünmeye başlıyorlar. Buradan yola çıkarak genç kızlarımızla, kadınlarımızla toplumda daha etkin ve güçlü yer alabilmelerini sağlamak adına; ülkemizin gelişmesinde, büyümesinde büyük katkıları olan, hayatta olan ve aramızdan ayrılan, ilklere imza atmış 23 kadın şahsiyetimizin hikayesini buluşturmak istedik. Diliyoruz ki kadınlarımıza yeni ufuklar belirlemesinde öncü olsun, kendileri için belirledikleri rotada rehber olsun”. 


IAS’24 12 EKİM’DE DÜZENLENECEK
Çomruk, 2022 yılında MÜSİAD Kadın’ın büyük etkinliklerinden biri olan IAS – Uluslararası Farkındalık Zirvesi’nin ikincisini bu yıl 12 Ekim’de düzenleneceğini söyledi. Göç, Çevre ve Sağlık, Dönüşüm gibi konuların incelendiği IAS Zirvesi’nde bu yıl ana tema Girişimcilik ve Ticari Fırsatlar olacak. 12 Ekim 2024 tarihinde düzenlenecek olan IAS’24 için Çonmruk şu ifadeleri kullandı:
“Genel Başkanımız Mahmut Asmalı döneminde 2022 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz
Uluslararası Farkındalık Zirvesi, IAS’24’nin (Internatıonal Awareness Summıt) bu yıl ikincisini
Ekim ayında gerçekleştiriyor olacağız. 


Zirvemizde özellikle kadınlarımızın ticaretlerini
geliştirecekleri iş birlikleri ve fırsatların ne olduğuna, uluslararası ihracatlarını geliştirmeye
yönelik nelerin yapılabileceğine dair konuları ele almaya özen göstereceğiz. Kitabımızın
lansmanını da yine eserimizde yer alan hayatta olan kıymetli isimlerin katılımlarıyla zirvemizde
güçlü bir şekilde gerçekleştiriyor olacağız.” 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0