00
Haber Detayı
07 Kasım 2023 - Salı 22:30
 
Kemer'in 50 Yıllık Su Arıtma Sorunu Çözülecek
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2 milyarlık dev bir yatırım olan Kemer-Çamyuva Atık Su Arıtma Tesisi’ndeki çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.
YAŞAM Haberi
Kemer'in 50 Yıllık Su Arıtma Sorunu Çözülecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde Antalya’ya değer katacak projeler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda projeleri yerinde inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kültürel Miras Koridoru”nun iki önemli yeri olan Olimpos ve Phaselis Antik Kenti’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
İncelemelerde Bakan Ersoy’a Vali Hulusi Şahin ve kurum müdürleri eşlik etti.
 
Bakan Ersoy ve Vali Şahin, Olimpos ve Phaselis Antik Kenti’ndeki incelemelerin ardından turizmin göz bebeği Antalya’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından inşa edilen ve 2 milyarlık dev bir yatırım olan Kemer-Çamyuva Atık Su Arıtma Tesisi’ni gezerek incelemelerde bulundu.
Atık Su Arıtma Tesisini Martta Açmayı Planlıyoruz
Basın mensuplarına yaptığı açıklamada tesisin, yaklaşık 10,2 kilometre kanalizasyon sistemine, 3,4 kilometre deşarj hattına ve günlük 45 bin metreküp kapasiteye sahip olacağı söyleyen Bakan Ersoy; “Altyapı çalışmalarına da önem veriyoruz. Kemer Çamyuva'daki atık su arıtma tesisini Mart ayında açmayı planlıyoruz. Günlük, yaklaşık 45 bin metreküp kapasiteli arıtma tesisi yapıyoruz. Makine parkı 60 bin metreküpe göre yapılıyor. Hızla ilerliyoruz. Gelecek 50 yıl boyunca Kemer bölgesinin büyüme planları da dahil arıtma altyapısı ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapı.” diye konuştu.
Bakan Ersoy ve Vali Şahin, tesisteki incelemelerin ardından bölgeden ayrıldı.
Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0