00
Haber Detayı
11 Ekim 2023 - Çarşamba 16:15
 
Karayollarında güvenliği sağlamak amaçlı denetimler sürüyor
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz, Antalya Karayolları'nda trafik güvenliği ve düzenini sağlamak için havadan ve karadan özel denetimler gerçekleştirmektedir. 02 Ekim-09 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılan denetimlerde, çeşitli ihlaller yapan sürücüler tespit edilmiş ve gerekli yaptırımlar uygulanmıştır.
ASAYİŞ Haberi
Karayollarında güvenliği sağlamak amaçlı denetimler sürüyor

Denetimler kapsamında;
Helikopter/Drone ile yapılan denetimde, (295) sürücüye trafik idari para cezası kesilmiştir.
İzinsiz Yetkisiz Servis Taşımacılığı yapan (65) sürücüye trafik idari para cezası kesilmiştir.
Radarla Hız Denetimi yapan ekipler, (437) sürücüyü hız limitini aştığı için cezalandırmıştır.
Alkol Denetimi yapan ekipler, (2.699) sürücünün alkol testine tabi tutulmuş, alkol oranı yasal sınırın üzerinde olan (12) sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
Motosiklet Denetimi yapan ekipler, (494) motosiklet sürücüsünü durdurmuş, kask takmayan, ehliyetsiz veya ruhsatsız olan (87) sürücüye trafik idari para cezası uygulamıştır.
Emniyet Kemeri Denetimi yapan ekipler, (9.211) sürücüyü kontrol etmiş, emniyet kemeri takmayan (1.234) sürücüye trafik idari para cezası uygulamıştır.
Yük Taşımacılığı Denetimi yapan ekipler, (8.982) aracı kontrol etmiş, aşırı yük taşıyan, yükün güvenli şekilde bağlanmaması veya taşıma belgesi olmayan (456) araca trafik idari para cezası uygulamıştır.
Şehirler arası ve şehir içi toplu taşımacılık yapan araçların denetiminde ise, (1.827) araç ve sürücü kontrol edilmiş, yolcu sayısı, güzergah, çalışma süresi gibi konularda kurallara uymayan (123) araca trafik idari para cezası uygulanmıştır.
 
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz, trafik güvenliği ve düzenini sağlamak için denetim faaliyetlerine aralıksız devam edecektir. Sürücülerin trafik kurallarına uymalarını ve dikkatli olmalarını rica ederiz.
 
Saygılarımızla,
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0