Haber Detayı
10 Haziran 2021 - Perşembe 10:18
 
Haydi Baharda Umudu Bulmaya eTwinning projesi tamamlandı
Alanya ilçemizin Demirtaş Mahallesinde bulunan Demirtaş İlkokulu 4. Sınıf öğretmeni Yasemin Özcan Karaman ve 4. Sınıf öğrencileri katıldığı eTwinning projesini tamamladı.
EĞİTİM Haberi
Haydi Baharda Umudu Bulmaya eTwinning  projesi tamamlandı

Şubat ayında başlayan ‘Let’s Find Hope in Spring’ (Haydi Baharda Umudu Bulmaya) eTwinning projesini Türkiye, Romanya, İspanya ve Ürdün ülkelerinden 15 ortak okul  3 ay boyunca birlikte yürüttü. Let’s Find Hope in Spring eTwinning projesinin amacı, öğrencilerin Covid-19 salgınından dolayı, okullarına gidemediği, arkadaşlarıyla oynayamadığı, evlerinde kalmak zorunda olduğu bir sürecin ardından, gelen baharla birlikte doğanın uyanışıyla öğrencilere yeniden neşe ve mutluluk bulma umudu aşılamaktı.

 

Projenin başlangıcından bu yana doğadan ilham alarak çok çeşitli etkinlikler yaptılar. Okul bahçelerine umutlarıyla birlikte fasulye tohumları ekip, yeşermesine, can bulmasına tanık oldular. Doğanın yeniden uyanmasında suyun önemine dikkat çektiler. Doğanın mucizesi kelebeğin yaşam döngüsünü farklı ülke takımlarıyla inceleyerek, kelebeğin döngülerini farklı dillerde anlattılar. Doğanın uyanışını gözlemleyerek fotoğrafladılar. 

Proje ortağı olan ülkeler Hıdırellez, Paskalya, Bahar Kutlamaları gibi kültürlerine ait festivalleri öğrencilere tanıttı. Öğrenciler 21 Mayıs Kültürel Çeşitlilik gününde farklı ülke bayrakları, dilleri, kıyafetleri, oyunları hakkında araştırmalar yapıp edindiği bilgileri diğer okul takımlarıyla paylaştı. 

Let’s Find Hope in Spring Projesi öğrencileri üç ay boyunca yaşadıkları macerayı kaleme alarak ortak final ürünü olan ‘Umut’un Bahar Masalı’ adlı kitap umutlarını canlandırdılar. Öğrencilerin yazıp resimlendirdiği kitabı öğretmenleri seslendirdi.

Öğrenciler bu süreçte hem yüz yüze hem de çevrim içi görüşmelerle fikir alışverişinde bulunup, çeşitli web2 araçlarını kullanmayı öğrendikleri için çok mutlular. Daha sonraki yıllarda katılacakları eTwinning projelerini sabırsızlıkla bekliyorlar.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Haydi, Baharda, Umudu, Bulmaya, eTwinning, , projesi, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı