Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 16:53
 
Hastahane'den Bir Kısım Medya'ya Suç Duyurusu
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastahanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin LAKADAMYALI’nın Avukatı Tutku ACAR ve Yusuf PAKIR aracılığı ile Dim Medya A.Ş ve ALKÜ Üniversitesi yetkilileri hakkında Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yaymak ve ele geçirmek , Cimer Başvurusu yapan kişi hakkında da hakaret ve iftiradan suç duyurusunda bulundu.
YAŞAM Haberi
 Hastahane'den  Bir Kısım Medya'ya Suç Duyurusu

Av. Tutku ACAR ve Av. Yusuf PAKIR’ın açıklaması şu şekilde ;

Yeni Alanya Gazetesinin 24 Haziran 2021 tarihli sayısında Müvekkil Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile ilgili çıkan haberler ile ilgili 07/07/2021 tarihinde  Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosuna  2021/9886 Soruşturma numarasını alan dosyasında suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilin kişisel verilerini hukuka aykırı olarak veren ALKÜ Üniversitesi yetkilileri ve bunu yayan Dim Medya A.Ş yetkilileri hakkında TCK 136 ve 137 maddeleri kapsamında gerekli soruşturmayı Sayın Savcılık yürütmektedir. 


Benzer nitelikte olan Yeni Alanya Gazetesi ile ilgili yaptığımız şikayetler üzerine başlayan soruşturmalar da bulunmaktadır.  Ayrıca Alanya 2. Sulh Ceza Hakimliği 2021/2157 D. İş Sayılı kararı ile Yeni Alanya Gazetesinin internet sitesinden şikayet konusu haber ile ilgili ERİŞİMİN ENGELLENMESİ kararı alınmıştır. Bütün kamuoyunun da malumu olduğu üzere Yeni Alanya Gazetesi tarafından son 60 gün içerisinde ALKÜ yönetimini yıpratmaya yönelik gerçek olmayan haberlerin yapılma sebebini gerek müvekkil gerek yönetim anlamamaktadır.  


Haberler ile ilgili yönetime sorulması halinde basit bir şekilde gazete yönetimi gerçekleri öğrenebilecekken bunu yapmak yerine yönetimi yıpratan haber yapmaktadır. Müvekkilin veya herhangi bir akademik ünvanı olan kişinin ; bu ünvanı almak için YÖK’ün belirlediği şartları tamamlaması gerektiği gazete çalışanları ve yönetimi dahil herkesin malumudur. Kısacası bu ülke de şartları tamamlamayan hiç kimseye PROFESÖR ünvanı verilmemektedir. 


Bunu gazete yönetimi ve çalışanları da bilmesine rağmen bu konuda haber yapılması  tarafımızda farklı bir amaca yönelik ART NİYET algısı oluşturmaktadır.  Dolayısıyla YALAN HABERLER ile yıpratılmaya çalışılan ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi için gerekli hukuk savaşını vereceğimizden ve geri adım atmayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 07/07/2021
Av. Yusuf PAKIR & Av. Tutku ACAR

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: , Hastahane'den, , Bir, Kısım, Medya'ya, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı