00
Haber Detayı
07 Kasım 2023 - Salı 22:42
 
Hafızlar Belgelerine Kavuştu
Alanya Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.
YAŞAM Haberi
Hafızlar Belgelerine Kavuştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'ndan başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan Alanya Müftülüğüne bağlı Oba Mah. Hayriye Hanım Kur'an Kursu, Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Kur'an Kursu, İbrahim Başkaptan Kur’an Kursu ve Selçuklu Kur’an Kursu öğrencileri; Merve Ay, Zeynep Demir, Zeynep Uysal, İrem Ayşe Tapur, Burak Arif Tekiner, Kerem Güllü ve Mehmet Emin Turgut, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende hafızlık belgelerine kavuştu.
 
Hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencileri makamında ağırlayan Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, öğrencileri tek tek tebrik ederek hafızlık belgelerini öğrencilere takdim etti.
Konuyla ilgili bilgi veren Müftü İlhan şu ifadelere yer verdi: "Müftülüğümüze bağlı Kur’an kurslarımızda hafızlık eğitimlerini tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığımızca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda 7 öğrencimiz daha başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanmıştır. 
Bizler de öğrencilerimizi müftülüğümüzde düzenlemiş olduğumuz bir törenle hafızlık belgelerini takdim ettik. Azim ve gayretle çalışarak hafızlıklarını tamamlayan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Kur’an-ı Kerim’i hıfzetmek, onu öğrenmek, öğretmek, anlamak ve yaşamak, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerden birisidir. Öğrencilerimizden istirhamımız; hafızlıklarını unutmamaları için düzenli olarak tekrar etmeleri, kendileri gibi nice hafızlar yetiştirmeleri ve toplumumuzda örnek şahsiyetler olmalarıdır.
 
Bu vesileyle hafızlarımızın yetişmesinde katkısı olan anne ve babalarına, Kur’an kursu öğreticilerimize, maddi manevi destekte bulunan hayırsever Alanya halkına teşekkür ediyorum." Dedi.
Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0