Haber Detayı
07 Şubat 2023 - Salı 19:25
 
Din Görevlileri Alanya’dan Hatay’a Dualarla Uğurlandı
Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını sarmak amacıyla Alanya’dan 24 Din Görevlisi dualarla Hatay’a uğurlandı.
YAŞAM Haberi
Din Görevlileri Alanya’dan Hatay’a Dualarla Uğurlandı

Alanya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesi tarafından depremin yaralarını sarmak amacıyla “Eldiven, Bot, Mont, Bere, Battaniye, Powerbank, Çocuk Bezi, Temizlik ve Hijyen Malzemeleri, Gıda Kolisi, Kefen vb." malzemeler toplandı.


Yardım malzemelerini Hataydaki depremzedelere ulaştırmak ve enkaz çalışmalarına destek vermek üzere Alanya Müftülüğüne bağlı görev yapan 24 Din Görevlisi Alanya Müftülüğü önünde düzenlenen dua programının ardından Hatay’a uğurlandı.


Bu vesileyle bir kere daha #Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok çevre ilde de hissedilen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.


Ya Rabbi! Doğal afetlerin yıkıcı etkilerinden bizleri muhafaza eyle. Sen bizi selamete çıkar. Yıkıntıların arasında el bekleyen kardeşlerimize ulaşmayı nasip eyle. Onlara dayanma gücü, bizlere de yetişme gücü ver Allah'ım.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Din, Görevlileri, Alanya’dan, Hatay’a, Dualarla, Uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı