00
Haber Detayı
07 Mart 2024 - Perşembe 07:54
 
Demir Başkan İşsizliğe Çözüm Getirdi
Gelecek Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Mevlüt Demir, "5 yılda Alanya'da işsiz genç kalmayacak' dedi. Bu sözlerini duyan herkesin yüzünde bir gülümseme belirdi. Mevlüt Demir, seçim çalışmalarında halkın gönlünü fethetmeye devam ediyor. Projeleri ile Alanya'nın geleceğini şekillendirecek olan Mevlüt Demir, işsizlik sorununu kökten çözecek bir plana sahip.
YAŞAM Haberi
Demir Başkan İşsizliğe  Çözüm Getirdi

Seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretleri yapan Mevlüt Demir,  "Gittiğimiz her mahallede genç kardeşlerimizi görüyoruz,  işleri yok gelecek kaygısı yaşıyor.  Alanya'da da son zamanların en büyük sıkıntısı işsizlik. Biz bu problemi çözmek icin harekete geçmeye geliyoruz. Alanya Belediyesi bizim dönemimizde işsizliğin bittiği,  kalifiye personel sıkıntısı olmayan, ticaret hacmi büyüyen bir şehir olacak. 


MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ 
Alanya Belediyesi tarafından yapılacak olan Mesleki Eğitim ve sertifikasyon merkezi ile tüm gençlerimizi önce meslek sahibi yapacağız. Bu merkez Alanya Belediyesinin koordinesinde,  sanayii, turizm, tarım,  hizmet sektörü gibi alanlarda, üniversiteler,  çeşitli bakanlıklar ve uzman şirketler ile yapılacak işbirliği çerçevesinde  akademik bir eğitim alacaklar. Gençlerimiz aldıkları eğitim ile daha kolay iş bulabilecek, kalifiye personel sıkıntısı bu şekilde çözülmüş olacak. Ayrıca yatırım yapmak isteyen girişimci gençlerimiz yine bu eğitimler ile desteklenecek, yeni yapılan yatırımlar Alanya Ticaret hacmine katkı sağlayacaktır.  İlk 3 yıl içerisinde işsiz genç sayısını 50  seviyesinde 5 yıl içinde ise tamamen bitireceğiz " diye konuştu.


Mevlüt Demir'in bu vizyoner sözleri Alanya halkını heyecanlandırdı. Gelecek Partisi'nin güçlü adayı Mevlüt Demir,  Alanya'yı daha yaşanabilir, daha refah ve daha mutlu bir şehir yapmak için çalışacağını vurguladı. Mevlüt Demir'e olan destek her geçen gün artıyor. Alanya halkı Mevlüt Demir'i başkan olarak görmek için sabırsızlanıyor.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0