00
Haber Detayı
11 Mart 2024 - Pazartesi 13:15
 
Demir Başkan'dan Ramazan mesajı
Belediye Başkan adayı Mevlüt Demir, Ramazan-ı Şerif'in başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demir, bu mübarek ayda oruç ibadetinin faziletlerine değinerek, Ramazan'ın paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını güçlendirdiğini ifade etti.
YAŞAM Haberi
Demir Başkan'dan Ramazan mesajı

Demir, mesajında şunları kaydetti: "Rabbimizin rahmet ve mağfiretinin bolca ihsan edildiği, şeytanın vesveselerinden uzaklaşıp kalplerimizin arındığı, manevi hazzın doruğa ulaştığı Ramazan-ı Şerif'e erişmenin sevincini yaşıyoruz. Bu ayda oruç tutmak, hem bedenimizi hem de ruhumuzu terbiye eder, sabır ve şükür duygularımızı artırır, bize Allah'ın rızasını kazandıracak güzel ameller işlememize vesile olur. 

Aynı zamanda Ramazan, bize yoksulların halini anlamamızı, onlara el uzatmamızı, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ruhunu canlı tutmamızı öğretir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin ve İslam âleminin Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ediyor, bu mübarek ayın ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum dedi."

Mevlüt Demir; “Öncesi rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan Ayı’nın, hepimiz için huzurlu ve bereketli geçmesini diliyorum. Cenabı-ı Hak, yaptığımız ve yapacağımız yardımları kabul eylesin, bizlere, Ramazan Bayramı’na kavuşmayı nasip etsin.' Dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0