Haber Detayı
24 Aralık 2021 - Cuma 16:11
 
‘Çevreci Kent Yeşil Alanya’ Eğitimleri Sürüyor
Alanya Belediyesi ‘Çevreci Kent Yeşil Alanya’ olgusunun her kesimde bilinirliğinin arttırılması, çevre eğitim etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen çevre eğitimlerine devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
‘Çevreci Kent Yeşil Alanya’ Eğitimleri Sürüyor

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan eğitim programı Eko Okul Programına dâhil olan Şehit Cennet Yiğit Anaokulunda gerçekleştirildi. Düzenlenen eğitim programında okul öncesi öğrencilerine çevre eğitimi adı altında ambalaj atıkları, bitkisel atık yağ, elektronik atıklar ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına yönelik yapılması gereken uygulamalara dair geniş bir bilgilendirme yapıldı.


Öğrencilerin doğrudan katılımının sağlandığı eğlenceli eğitimde, atık türlerinin uygun şekillerde bertaraf edilmemesi halinde çevreye vereceği zararlar anlatılırken, hangi şekillerde geri dönüşümlerinin sağlandığı gibi hususları içeren bir eğitim sunumu yapıldı. Eğitimde, Alanya Belediyesi’nin drama ile eğitim çalışmaları kapsamında geliştirdiği, Doğaya Sihirli Dokunuşlar Projesi kapsamında hazırlanan ‘Çevre Mucitleri’ eğitim videosu öğrencilere izletildi.


GELECEK NESİLLER İÇİN ÖNEMLİ BİR FARKINDALIK EĞİTİMİ

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, düzenlenen çevre eğitiminde; ambalaj atıkları, bitkisel atık yağ, elektronik atıklar ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına dair yürütülen çalışmaların önemine dikkat çekmek için okul öncesi eğitimi gören çocukların bu yöndeki algısının gelişmesi için yürüttükleri projenin gelecek nesiller için önemli bir farkındalık çalışması olduğunu söyledi.


Eğitimlerin ardından öğretmen ve öğrencilere eğitim dokümanları, ‘Yeşeren Tohum Kalem’ hediye edildi ve okulda kullanılması için atık pil kutuları okula teslim edildi.

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: ‘Çevreci, Kent, Yeşil, Alanya’, Eğitimleri, Sürüyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı