Haber Detayı
14 Temmuz 2022 - Perşembe 18:41
 
Başkan Yücel: 15 Temmuz’da Kahramanlık Destanı Yazılmıştır
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yücel, “Destansı ve şanlı direnişimizin 6. yılında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında şu ifadelere yer verdi:
YAŞAM Haberi
Başkan Yücel: 15 Temmuz’da Kahramanlık Destanı Yazılmıştır

“Hoşgörü ve kardeşliğin beşiği olan ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde büyük bir sınavdan geçmiştir. 15 Temmuz’da kahraman ordumuzun içerisine sızmış hainler ülkemize, vatanımıza, demokrasimize, birlik ve beraberliğimize saldırmış ancak Yüce Türk Milleti, hiç çekinmeden, korkmadan ülkemize ve demokrasimize yapılan bu hain saldırıyı püskürtmüştür. Bu çağ dışı darbe girişimine karşı tüm kesimlerden vatansever vatandaşlarımız, göğsünü siper etmiş ve adeta bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Canı pahasına da olsa bu hain darbe girişimine karşı çıkan her bir vatandaşımızın yaptıkları unutulacak ya da unutturulacak bir olay değildir. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin desteği ile meydanlara çıktığımız ve kalleş darbe girişimini engellediğimiz bugünü bizler de bir kez daha derin duygularla yaşıyoruz.


Devletimizin tüm kurumları ve asil milletimizin fedakârlıklarıyla; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçlerde de ülkemizin bekasına, birliğine, demokrasisine ve geleceğine kast eden hiçbir şer odağına karşı, asla taviz vermeyeceğiz.
Tarihimize kara bir leke olarak yazılan 15 Temmuz Darbe Girişimini bir kez daha kınıyorum. 15 Temmuz gecesinde özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.


Bize bu ülkeyi vatan kılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve milli mücadele kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, vatanımız ve milletimiz için mücadele ederken gazilik mertebesine erişmiş tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’müzü kutluyor, aziz milletimizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Başkan, Yücel:, 15, Temmuz’da, Kahramanlık, Destanı, Yazılmıştır,
Yorumlar
Haber Yazılımı