00
Haber Detayı
06 Mart 2024 - Çarşamba 11:44
 
Başkan Böcek, Alanyalı üreticilerin yaralarını sarıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’nın 4 Mahallesi’nde şiddetli dolu yağışı sonrası seraları zarar gören üreticiye sahip çıktı. Seraları zarar gören çiftçilere naylon desteği verildi.
YAŞAM Haberi
Başkan Böcek, Alanyalı üreticilerin yaralarını sarıyor

Alanya’da geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli dolu yağışı, Alanya’nın Konaklı, Elikesik, Toslak ve Türkler Mahallelerinde bazı üreticilerin seralarında büyük zarara neden olmuştu. Afetten hemen sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgede hasar tespiti çalışması yapmıştı. Yapılan tespitlerin ardından 4 mahallede 16 çiftçiye sera naylonu desteği verildi. 


ÇİFTÇİLERDEN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Konaklı, Elikesik, Toslak ve Türklerdeki 16 çiftçiye toplam 14270 metre kare sera naylonu teslim edildi. Sera naylonlarını alan, Alanyalı çiftçiler, “Afetten sonra ekiplerini yanımıza gönderen ve kısa sürede yaramıza merhem olan Başkan Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyoruz. Bu zor günde yanımızda olduğu için Allah razı olsun” dedi. Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz’da “Mahallem adına bize ve çiftçimize destek olan Başkanımıza çok teşekkür ederiz”  diye konuştu.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0