Haber Detayı
31 Aralık 2021 - Cuma 09:13
 
Artvinli Yarışmacı Ümmü Gülsüm Genç Öğrencilerle Bir Araya Geldi
“Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışmaya katılan ve yarışmaya damga vuran Artvinli Yarışmacı Ümmü Gülsüm GENÇ, Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün davetlisi olarak Alanya’ya geldi. Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından gençlere milli ve manevi değerleri kazandırmak amacıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Artvinli Yarışmacı Ümmü Gülsüm Genç Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Bu kapsamda; sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’e katılan ve yarışmaya damga vuran Artvinli Yarışmacı Ümmü Gülsüm GENÇ, Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizesinde Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi ve Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

 

Programlar kapsamında öğrencilere yazarak hitap eden GENÇ; Allah katında en değerli insanın, O’na hakkıyla kulluk eden ve emirlerine karşı gelmekten en çok sakınanlar olduğunu, engelli veya engelsiz oluşunda olmadığını, engelli olmanın da dünya imtihanımızın bir parçası olduğunu, Cenab-ı Allah’ın, insanı bazen elindekileri alarak bazen de fazlasıyla nimet vererek imtihan ettiğini, bu nedenle de; bu tür durumlar karşısında asla isyan edilmemesi, tam tersine sabırlı ve ve akl-ı selim ile hareket edilmesi gerektiğini, kendi engelinin de hiçbir zaman başarıları için engel olmadığını belirtti.


İlk defa böyle bir söyleşi programını katıldığını da belirten GENÇ, öğrencilerle bir araya gelmekten oldukça memnun olduğunu ve programı tertip edenlere teşekkürlerini belirtti. 


Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan GENÇ, 4 yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonrası konuşma yetisini kaybetmiş, katıldığı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında soruları yazarak cevaplamış; 'Bazen yetinmek gerekir' yazarak da yarışmadan çekilmiş ve Kim Milyoner Olmak İster’in tarihine geçmişti. Oldukça neşeli ve güler yüzlü olan GENÇ herkesin dikkatini çekmiş ve ilgi odağı haline gelmişti.


Konuyla ilgili bilgi veren Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü aynı zamanda Alanya Gençlik Merkezinde Manevi Rehber olarak görev yapan Turan TOPÇUOĞLU şu ifadelere yer verdi: " Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak gençlerimize milli ve manevi değerleri kazandırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve sahih dini bilgi ile buluşmalarına, böylece Kur'ân ve sünnet eksenli bilgi, birikim ve ahlaki kazanımlar elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışmaya katılan ve yarışmaya damga vuran Artvinli Yarışmacı Ümmü Gülsüm GENÇ’i ve Koşan Adam lakaplı Ultra Maratoncu Akın YENİCELİ öğrencilerimizle bir araya geldi. 


Programlarımıza gençlerimiz de oldukça ilgi ve alaka gösterdi. Gençlerimiz için oldukça faydalı ve motive edici programlar oldu. Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak davetimize icabet eden Ümmü Gülsüm GENÇ’e, Akın YENİCELİ’ye,   programımıza desteklerinden dolayı Alanya Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref SARI’ya, okul müdürlerimize ve gençlik merkezi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum." dedi.

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Artvinli, Yarışmacı, Ümmü, Gülsüm, Genç, Öğrencilerle, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı