Haber Detayı
19 Eylül 2022 - Pazartesi 15:18
 
Antalya’ya Özel Umre Turu Düzenlenecek
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Umre yapmak üzere kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için umre kayıtları devam ediyor. Umre Organizasyonu kapsamında Antalya’ya özel “Servisili 21 Günlük Özel Umre Turu” düzenlenecek.Vatandaşlar 30 Ekim 2022 tarihine kadar Alanya Müftülüğünden kayıt işlemlerini yaptırabilecek. Kutsal beldelere gidiş Antalya Havalimanından 30 Kasım 2022 tarihinde, dönüş ise 21 Aralık 2022 tarihinde yine Antalya Havalimanına olacaktır.
YAŞAM Haberi
Antalya’ya Özel Umre Turu Düzenlenecek

- BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ:

1. Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır.
2. Ücretler Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.
3. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.
4. Umre yolcusu 2022-2023 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak Alanya Müftülüğüne teslim edecektir.
5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.
6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.
7. Umre yolcusu, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacaktır.


- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER:
1. Mekke - Medine Otel Konaklama
2. Yiyecek, İçecek
3. Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım
4. Uçak Bileti
5. Vize Alımı
6. Mekke Servis Hizmeti
7. Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri


- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER:
1. Kur’an-ı Kerim
2. Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y duaları
3. Seyahat El Çantası
4. Seccade
5. Tespih ve Sırt Çantası
6. Maske

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Antalya’ya, Özel, Umre, Turu, Düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı