00
Haber Detayı
16 Mayıs 2024 - Perşembe 18:38
 
Antalya'da Duygusal Anlar : “Bir Ömre Bedel Askerlik“
Engelliler Haftası kapsamında 18 özel bireyimiz için düzenlenen Temsili Askerlik ve Yemin Törenine katılan Vali Hulusi Şahin, gurur ve mutluluk içerisinde ant içen özel bireylerimizin coşkularına ortak oldu.
YAŞAM Haberi
Antalya'da Duygusal Anlar : “Bir Ömre Bedel Askerlik“

Vali Hulusi Şahin, Engelliler Haftası münasebetiyle Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen Temsili Askerlik ve Yemin Töreni’ne katıldı. Törende Vali Şahin’e Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Gürbüz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Tabar, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, Konyaaltı Kaymakamı Rahmi Köse, 3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanı Piyade Komando Albay Mehmet Kayhan ve asker aileleri eşlik etti.


Gurur ve Heyecan İle

Zihinsel ya da fiziksel engelleri nedeniyle askerlik hizmetini yerine getiremeyen özel bireylerimiz için düzenlenen tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp, Alperen Çetinkaya’nın yaş kütüğüne plaket çakması ve Bayrak şiirini okuması ile devam etti.  Silah ve bayrak üzerine el basarak yemin eden engelli vatandaşlarımızın gurur ve mutluluklarına ortak olan Vali Şahin, temsili askerlik görevini tamamlayan özel bireylere temsili askerlik terhis belgesi ve hediyeler vererek, tören akabinde aileleriyle yakından ilgilendi.


Törende Antalya Otizm Gündüz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından dans gösterisi düzenlendi. Tugay Komutanı Piyade Komando Albay Mehmet Kayhan’ ın konuşmasının ardından program tören geçişi ile sona erdi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0