Haber Detayı
15 Eylül 2022 - Perşembe 13:21
 
Ankara’daki törenle Alanya’daki yurt hizmete açıldı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni'ne katıldı.
YAŞAM Haberi
Ankara’daki törenle Alanya’daki yurt hizmete açıldı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Ankara’da gerçekleştirilen, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yeni Yurtlar Kampüsü'nde, 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni'ne katıldı. Törene davet edilen Rektör Kalan, Kestel Yerleşkesi içinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü imkanlarıyla yaptırılan 2 bin kişilik öğrenci yurdunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle hizmete açıldığını vurguladı. Yeni yurt binası projesiyle gelecek yıl yurt kapasitesinde artışın devam edeceğini belirten Rektör Kalan, “Üniversite olarak öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.


YENİ PROJELER YOLDA
2 bin kişilik öğrenci yurdunun açılmasıyla yurt kapasitesinin yüzde yüz arttığını ifade eden Kalan, “Kestel Yerleşkemiz içerisine yapılacak yurt binası için 15 dönüm arazi tahsisi yapıldı. Burada yapılacak yurt binasıyla birlikte öğrencilerimiz daha da rahat edecek. KYK Genel Müdürlüğü ile de görüşmelerimiz kapsamında Cikcilli Yerleşkesinde de 2000 kişilik yurt için mutabakata vardık. Üniversite olarak öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ayrıca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yavuz Gürhan’a bilakis çok teşekkür ederim." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Ankara’daki, törenle, Alanya’daki, yurt, hizmete, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı