00
Haber Detayı
09 Kasım 2023 - Perşembe 14:19
 
Anadolu Birliği Alanya’dan Start Verdi
Yeni kurulan siyasi parti olan Anadolu Birliği Partisi, Seçim çalışmalarına Alanya'da düzenlediği toplantı ile başlamış oldu.
YAŞAM Haberi
Anadolu Birliği Alanya’dan Start Verdi

Oba belediye çay bahçesinde gerçekleşen toplantıya parti genel başkanı Bedri Yalçın, Alanya ilçe başkanı Şükrü Güneri ve Alanya belediye başkan adayı Haydar Yıldız ve bir çok vatandaş katıldı. 
Toplantıda konuşan genel başkan Yalçın, ülke politikalarında mevcut partilerin ve iktidarın yetersiz kaldığını, Anadolu Birliği Partisi'nin temiz siyaset, halka hizmet ve hakka hizmet anlayışı ile ülkeye umut olacağını söyledi. 
Yalçın, Alanya ve Antalya bölgesinin sorunlarını ve taleplerini iyi bildiğini, bu nedenle çalışmalarına buradan başladıklarını ifade etti. Ayrıca, partinin yönetiminde kadınların çoğunlukta olması için çaba gösterdiklerini belirtti. 
 
Partimizin Anlamı Anadolu’ya güneş doğudan doğar bizde Anadolu birliği olarak Anadolu’ya doğan bir güneş olma ufkumuz var bu sebep le yöneticilerimizin yarısı kadınlardan oluşturmak istiyoruz biliyoruz ki Dünya’yı kadınlar yönetse savaşlar olmaz mutluluk olur bereket olur dedi.
Belediye başkan adayı Haydar Yıldız ise, Alanya'da yönetimlerin gruplaşma ve rant paylaşımı yaptığını, belediye başkanlığı için milyonlarca dolar harcandığını, bunun halk tarafından sorgulanması gerektiğini dile getirdi. Yıldız, adaletli, riyakatsiz ve Allah korkusu olan adayların desteklenmesini vatandaşların oy verirken bunu gözden geçirmesi istiyorum dedi. 
Belediye Başkanlığı dönemimizde hırsızlığa ve ranta gruplaşmaya izin vermeyeceklerini sözlerine ekledi.
Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0