Haber Detayı
06 Mayıs 2022 - Cuma 12:14
 
ALSAV tarafından düzenlenen yarışmanın kazananı belli oldu
ALSAV tarafından düzenlenen öykü yarışması ödül töreninde konuşan Başkan İsmail Yıldız, “Alanya’nın Fethi’nin 800’üncü yılını Alanya Belediyesi ilçeye eserler kazandırarak görkemli şekilde kutladı. Bu da Alanya’nın şerefi oldu” dedi. Alanya Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (ALSAV) tarafından Alanya’nın 800’üncü Fetih Yılı nedeniyle düzenlediği öykü yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri ALSAV binası önünde düzenlenen törenle verildi.
YAŞAM Haberi
ALSAV tarafından düzenlenen yarışmanın kazananı belli oldu

Ödül törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kültür ve Turizm Bakanı Danışmanı Hayri Çavuşoğlu, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, ALSAV Başkanı İsmail Yıldız, ALSAV üyeleri ve dereceye giren yarışmacılar katıldı. Ödül töreninde konuşan Yıldız, vakfın etki alanının büyük olduğunu söyledi. Yıldız, “Alanya’nın fethinin 800’üncü yılını Alanya Belediyesi ilçeye eserler kazandırarak görkemli şekilde kutladı. Bu da Alanya’nın şerefi oldu. Kutlamalar sanırım bundan sonra uluslararası olarak yapılacak. Ben de Alanya, Kale, Keykubat ve Selçuklu’nun aşıklığı vardı. Aşık olduğum konulardan ‘Sultan Şehir Alanya’ isimli şiir kitabı doğdu” dedi.


“ALANYA’NIN DEĞERLERİNİ KORUYORUZ”
Başkan Yücel de, “Hayatta birçok işler yaparsınız ama birçok işlerden de haz alırsınız. Bizim en büyük haz aldığımız çalışmalarımız bizi biz yapan değerlerin korunmasında, yaşatılmasında ve gelecek nesillere bırakılmasında. Alanya her zaman denizi, kumu, güneşiyle anılır ama ilçemiz şu anda dünyanın her tarafında yaşam tarzıyla, ilimiyle, irfanıyla, üniversiteleri, havalimanı, coğrafyası, sanatı ve kültürüyle anılıyor. Göreve başladığımızdan bu yana her dernek ve vakıfları ziyaret ettik. O günlerden bu yana onların üzerlerine bir şeyler koyabilmek ve müşterek olarak devletin kurumlarıyla hep beraber bir şeyler yapmaya çalıştık. Alanya’nın öyle güzellikleri var ki. 


Alanya, Türklerin Akdeniz’e fetihle açılan ilk yeri. ALSAV’ın güzel çalışmalar yaptığını biliyoruz. Elimizden geldiği kadar bu değerlerin yaşatılması, arşive dönüştürülmesi ve korunması ile ilgili her şeyi yapıyoruz. Yolu, sokağı her şeyi yapıyorsunuz ama bizim bu şehrin kendine has değerlerini korumak için uğraştığımızı bilin” diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz da, kültürü korumada sadece okullara değil, ALSAV gibi vakıf ve derneklere de önemli görevler düştüğünü söyledi. Konuşmaların ardından öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada Zehra Çavdar birinci, İbrahim Şaşma ikinci, Seda Gül üçüncü olurken, Nilgün Yıldırım ve Fatih Yıldırım mansiyon ödülüne layık görüldüler.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: ALSAV, tarafından, düzenlenen, yarışmanın, kazananı, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı