00
Haber Detayı
05 Kasım 2023 - Pazar 10:00
 
Alanya sorunları masada
AESOB 2023 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda Alanya esnafının sorunları ve talepleri de görüşüldü. Alanya'daki oda başkanlarının sorunları gündeme getirdiği toplantı hakkında konuşan Değirmenci, "Verimli bir toplantı oldu" dedi
YAŞAM Haberi
Alanya sorunları masada

Antalya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) 2023 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Alanya’dan da Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, Alanya Minibüscüler, Otobüscüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Paşa Özkan ve birçok oda başkanı katıldı. Toplantıda birçok konu üzerinde tartışılırken, fikir alışverişinde de bulunuldu. Toplantının ana gündem maddeleri hakkında ise Alanya Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci toplantı hakkında Alanya Posta Medya’ya açıklamalarda bulundu.
 
‘VERİMLİ BİR TOPLANTIYDI’
Esnaf için sorun teşkil eden konuların yanı sıra ülke gündemine de damga vuran sorunların konuşulduğunu ifade eden Değirmenci, “5362 sayılı yasa gereği yılda bir kez gerçekleştirilmesi gereken Başkanlar Kurulu Toplantısı Bu yıl Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Birlik Başkanım Sayın Adlıhan Dere’nin yönetiminde 75 oda başkanının katılımıyla gerçekleştirilen başkanlar kurulunda Gazipaşa’dan Kaş’a, Gündoğmuş’tan Akseki’ye kadar tüm oda başkanlarımız kendi bölgesinin ve esnafının sorunlarını anlatma ve tartışma imkanı buldu. 
 
Dünyadaki son gelişmelerin ülkemize ve esnafımıza ekonomik ve siyasal yansıması, perakende yasası, konutlarda günlük kiralama, esnaflığın emeklilik yaşı gün sayısının 7200’e düşürülmesi, SGK destekleri gibi birçok konunun konuşulduğu verimli bir Başkanlar Kurulu yapıldı. Başkanlar kurulu’nun gerçekleştirilmesini sağlayan başta Birlik Başkanım sayın Adlıhan Dere’ye, yönetim, denetim ve disiplin kurullarına, oda başkanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0