00
Haber Detayı
01 Şubat 2024 - Perşembe 09:25
 
Alanya'nın geleceği için mücadele edeceğiz
Haydar Yıldız;Alanya, Türkiye'nin en güzel ilçelerinden biri olmasına rağmen, son yıllarda para ve rant hırsıyla yok edilmeye çalışılıyor. Yöneticilerin duyarsız kaldığı bu süreçte, Alanya'da yaşayan vatandaşların sorunları göz ardı ediliyor.
YAŞAM Haberi
Alanya'nın geleceği için mücadele edeceğiz

Biz, Alanya'nın geleceği için mücadele edeceğiz. Alanya'nın doğal güzelliklerini, tarihi mirasını, kültürel zenginliğini koruyacak ve geliştirecek bir yönetim anlayışına sahibiz. Alanya'da yaşayan vatandaşların haklarını savunacak, sorunlarına çözüm bulacak, taleplerini karşılayacak bir belediye başkanı olacağız.


Alanya'nın unutulmuş ama önemli bir sorunu olan 2B konusunda vatandaşların yanında olacağız. 2B arazilerinin hak sahiplerine teslim edilmesi için mücadele edeceğiz. Bu arazilerin değerlendirilmesinde de vatandaşların görüşlerini alacak, katılımcı bir yönetim sergileyeceğiz.


Yıldız;Alanya'nın tarihi değerlerine de sahip çıkacağız. Alanya'da insanlık tarihinin izlerini taşıyan Kadıini mağarasının turizme kazandırılması için çalışacağız. Kadıini mağarası, 1950'li yıllarda Prof. Dr. Kılıç Kökten tarafından yapılan araştırmalarda Üst Paleotik Dönem'e ait insan izleri ve kalıntıları bulunan bir yerdir. 


Bu mağara, Alanya turizmi için olduğu kadar insanlık için de önemli bir mirastır. Haydar Yıldız, Alanya'nın sadece arsa ve daire satışına dayalı bir yönetim anlayışına karşı olduklarını, Alanya'nın değerlerine sahip çıkarak yönetmek istediklerini vurguladı.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0