Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 14:37
 
Alanya Kaymakamı Dr Fatih Ürkmezer’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı
Değerli Alanyalılar;Milletimizin şanlı tarihinde büyük bir önemi olan 19 Mayıs 1919’da, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yayılmacı işgal güçlerine karşı bağımsızlık meşalesini yakarak milli mücadelemizi başlatmasının 102’nci yıldönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.
YAŞAM Haberi
Alanya Kaymakamı Dr Fatih Ürkmezer’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

102 yıl önce bugün, Samsun’da atılan o ilk adım; yorgun ve umutsuz bir milleti yeniden ayağa kaldırmış, dönemin en güçlü işgal ordularına karşı dalga dalga yayılan bir azim ve mücadele ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar varacak bir kahramanlık destanını yüce milletimizin tarihine yazdırmıştır.


Yeniden dirilişimizin simgesi olan 19 Mayıs gününü, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğü gençlere bayram olarak armağan eden Ulu Önder Atatürk, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz” sözleri ile de bu inancının altını çizmiştir. 


Değerli gençlerimizin öncelikli hedefi ve ideali ise onca imkansızlıklar içinde büyük kahramanlıklarla kurulan şanlı Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve yüceltmek olmalıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya, Kaymakamı, Dr, Fatih, Ürkmezer’in, 19, Mayıs, Atatürk’ü, Anma, Gençlik, Ve, Spor, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı