00
Haber Detayı
05 Kasım 2023 - Pazar 13:35
 
Alanya İHH Arama Kurtarma Ekibi AFAD kampında
Alanya İHH Arama Kurtarma Ekibi, AFAD'ın düzenlediği eğitim kampına katıldı. Eğitim kampı, afetlere hazırlık ve müdahale konusunda arama kurtarma ekiplerinin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla Kemer ilçesindeki Alacasu mevkisinde gerçekleştiriliyor.
YAŞAM Haberi
Alanya İHH Arama Kurtarma Ekibi AFAD kampında

Alanya ekip başkanı Ramazan Başkan, kampa 19 kişi ile katıldıklarını ve AFAD Antalya İl Müdürü Necmi Erçin ile eğitim şube müdürü Fadime Özbey'in kendilerine etkinlik hakkında bilgilendirme yaptıklarını söyledi.
Ramazan Başkan, eğitim kampında arama kurtarma ekiplerine çeşitli konularda uygulamalı eğitimler verildiğini belirtti. Bu konular arasında barınma, yangınlara müdahale, orman yangını, afetlerde ilk yardım, suda ve doğada arama kurtarma, telsiz ve koordinat kullanımı gibi başlıklar yer aldı. Ramazan Başkan, eğitim kampının arama kurtarma ekiplerinin koordinasyonunu sağlamak ve senkronize çalışmalarını sağlamak için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.AFAD koordinasyon çadırında Antalya AFAD İl Müdürü Necmi Erçin ile eğitim şube müdürü Fadime Özbey katılımcılara etkinlik hakkında bilgi verdi. Arama kurtarma ekiplerine, barınma, yangınlara müdahale, orman yangını, afetlerde ilk yardım, suda ve  doğada arama kurtarma, telsiz ve koordinat kullanımı hakkında uygulumalı eğtim veriliyor. 
 
Antalya İl AFAD Müdürü Necmi Erçin, Antalya'da faaliyet gösteren arama kurtarma dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla ekiplerin koordinasyonu amacıyla etkinlik düzenledik. Etkinliğimize 16 sivil toplum kuruluşunun yanı sıra 7 kamu kurumu temsilcisi katıldı. Ekiplerin senkronizasyon içerisinde çalışmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0