00
Haber Detayı
06 Şubat 2024 - Salı 17:14
 
Alanya’da sadece bununla sınırlı kalınmayacak! Dahası geliyor
Alanya Ziraat Odası tarafından düzenlenen ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) uzmanlarının katıldığı ‘Muz Yetiştiriciliği ve Teknikleri ile Gübreleme’ eğitim semineri gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Alanya’da sadece bununla sınırlı kalınmayacak! Dahası geliyor

Alanya Ziraat Odası’nın Eğitim Salonunda, Tarım Danışmanları ve Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü (BATEM) müdürlüğünden uzmanların katılımıyla gerçekleştirilen ‘Muz Yetiştiriciliği ve Teknikleri ile Gübreleme’ eğitimi, bölgedeki üreticilere yönelik inovatif ve bilimsel bir yaklaşımın önemini anlatıldı.

 

“EĞİTİMLER DEVAM EDECEK”
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe eğitimle ilgili yaptığı açıklamasında, eğitimlerin muz yetiştiriciliği ile sınırlı kalmayacağını ve muzun paketlenmesi, işlenmesi gibi konularda da devam edeceğini belirtti. Göktepe, muzun bir sektör olarak görüldüğünü ve Alanya’da muz üretiminde kurutma ile ilgili bir işletmenin kurulması için çaba sarf edildiğini ifade ederek, Alanya Belediye Başkan adaylarının bu konuya duyarsız kalmayacağını umduğunu söyledi. Göktepe, bu tarz etkinliklerin her iki haftada bir düzenlenmesi planlandığını açıkladı.


“GÖKTEPE ÇİFTÇİLERE DESTEK VERİYOR”
Eğitime katılan üreticilerden Mehmet Peker ise, Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe’ye, çiftçilere verdiği destekten dolayı teşekkürlerini iletti. Peker, hem sebze hem de muz üreticisi olduğunu ve daha önce domates üzerine bir seminerin yapıldığını, şimdi ise muz üzerine bir eğitim gerçekleştirildiğini belirtti. Etkinliğin sonunda ise katılımcılara katılım belgesi verildi.  

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0