Haber Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 10:07
 
Alanya’da muzcuların başkanı şaşırttı
Alanya’da muz üretiminin artmasıyla yer altı sularının kullanımının miktarının da arttığını belirten Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mustafa Şenli, 250 metre sondaj derinliğine ulaşıldığını, yatırımlara kuraklık eklenince maliyetlerin de artığını belirterek, “Her namazın ardından dua etmekten başka çaremiz yok” dedi.
YAŞAM Haberi
Alanya’da muzcuların başkanı şaşırttı

Alanya’da muz üretiminin artmasıyla yer altı sularının kullanımının miktarının da arttığını belirten Alanya Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Mustafa Şenli, 250 metre sondaj derinliğine ulaşıldığını, yatırımlara kuraklık eklenince maliyetlerin de artığını belirterek, “Her namazın ardından dua etmekten başka çaremiz yok” dedi. Aynı zamanda Ak Parti’nin Alanya’daki yöneticilerinden biri olan Mustafa Şenli’nin, hükümet imkanlarını kullanarak proje üretmek yerine üreticiyi dua etmeye çağırması dikkat çekti. 


Dimçayı ve Yeniköy Barajı’nın devreye girmesi ile ilgili sık sık yetkililerle görüştüklerini aktaran Şenli, Alanya’da bu konuyla ilgili ilerleyen günlerde toplantı yapılacağını söyledi. Şenli, “Bu iki yerin acilen devreye girmesi gerekiyor. Dimçayı sulamasında ikinci etaptaki çalışmalar gayet güzel devam ediyor. Hatta Yaylalı’da yapılacak olan pompaj sahasının boruları geldi. 


Borular gelmeye devam ediyor. Şu anda Hocalar, Yeşilöz’de, önümüzdeki kış döneminde Kargıcak ve Yaylalı bölgesinde çalışmalar yapılacak. Bize söylediklerine göre 2022 yaz mevsiminden önce tesis bitirilip işletmeye açılacak diye bekliyoruz. Yeniköy’ün yeni yapılan ihalesi ile yer teslimi müteahhide yapıldı. Müteahhit şantiyesini kurdu ama bir türlü başlayamadı. Bunun başlatılması için gerekli girişimlerde bulunuyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya’da, muzcuların, başkanı, şaşırttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı