Haber Detayı
23 Aralık 2021 - Perşembe 14:24
 
Alanya’da muhtar Şimşek’in eşi de pozitif çıktı
Geçtiğimiz hafta sonu Korona virüse yakalanan Kestel Mahalle Muhtarı Muhterem Şimşek, eşinin de Korona virüse yakalandığını söyledi. İnsanların test yaptırmaya gitmeye korktuğunu ifade eden Şimşek, gripli olanların ve öksürenlerin misafirliğe gitmemesini istedi. Şimşek maske ve sosyal mesafe kuralının geri gelmesini istedi.
YAŞAM Haberi
Alanya’da muhtar Şimşek’in eşi de pozitif çıktı

Kestel Mahalle Muhtarı Muhterem Şimşek, Korona virüse yakalananların aynı sıkıntıları yaşamaması için videolu bir açıklama yayınladı. Şimşek, vatandaşlardan en ufak şüphe durumunda test yaptırmalarını istedi. Geçtiğimiz çarşamba günü klimayı açmasının ardından boğazında acılık hissettiğini aktaran Şimşek, önce klimadan rahatsız olduğunu sandığını söyledi. 


Şimşek, “Perşembe günü biraz halsizlik, burun, boğazda acılaşma arttı. Klima çarptı diye düşündüm. Hep bir bahane buluyoruz. Test yaptırmak için gitmeye korkuyoruz. Bunun için korkmayalım. Kendimizi düşünmüyorsak eşimizi, çocuğumuzu, kardeşimizi, dostumuzu düşünelim. Gripli olanlar lütfen testini yaptırsın. Perşembe günü yattım ancak sabaha kadar uyuyamadım. Cuma günü Korona virüs şüphesi ile test yaptırmaya gittim. Testim pozitif çıktı. 


Cuma ve cumartesi günü 5 dakika bile uyuyamadım. Bunu yaşayan bilir. Şu an evlere misafirliğe gitmeyelim. Şu an Korona virüs çok hızlı yayılıyor. Saat 02.00’de kafamı yastığa koyuyorum ama uyuyamıyorum. Boğulacak gibi oluyorum. Tıkanıyorum. Bu duruma düşmeyin. Açık konuşuyorum, 15 günden bu yana hata yaptım. Dostlar can sıkıyor diye tokalaşmaya başladım. Keşke tokalaşmaz olaydım. Siz kendinizi kurtarın. 


Bu sıkıntıyı biz çekiyoruz. 5 günün sonunda eşim de Korona virüse yakalandı. Bir odada eşim, diğer odada ben kalıyorum. Çocuklarımız başka odada kalıyor. Bu duruma düşmemek için siz de tedbirli olun. Alanya’daki büyüklerime de sesleniyorum. Önceki maske kurallarının tekrar gelmesi lazım. 


Düğünlere, cenazelere belli bir mesafe kurallarının gelmesi lazım. Korona virüs her gün yayılıyor. Alanya Kaymakamlığı’mız da yapabilir. Bir an önce maske kuralı getirilmeli. Sosyal mesafeler yeniden ayarlanmalı. Konuşurken bile tıkanıyorum. Sizleri seviyorum. Ailenizi, çocuğunuzu düşünün. Fazla misafirliğe gitmeyelim. Özellikle gripli olanlar, öksürüğü olanlar misafirliğe gitmesin, topluluğa girmesin. Girmek zorunda kalırsa da maskesini taksın” dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya’da, muhtar, Şimşek’in, eşi, de, pozitif, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı