Haber Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 16:03
 
Alanya'da Konforlu ve Kaliteli Yol Çalışması Devam Ediyor
Alanya Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü asfalt, yol açma, kaldırım ve altyapı çalışmaları dışında SSB Beton Yol yapımına da devam ediyor. Bu kapsamda Avsallar Mahallesi'nde geçtiğimiz günlerde Konak Caddesi’nde başlatılan beton yol çalışması sürüyor.
YAŞAM Haberi
Alanya'da Konforlu ve Kaliteli Yol Çalışması Devam Ediyor

"KAPALI PAZAR YERİNE KONFORLU ULAŞIM SAĞLANACAK"

Avsallar Mahallesi Konak Caddesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in mahalleye kazandırdığı ve bölge halkının yoğun olarak kullandığı Avsallar Kapalı Pazar Yeri'ne ulaşımı sağlayan yol kaliteli asfaltla kaplanıyor.


"YOL HEM YERLEŞİK YABANCILARIN HEM DE YERLİ HALKIN YOĞUN KULLANDIĞI BİR GÜZERGAH"

Beton tekniğine uygun olarak ölçümleri titizlikle yapılarak sürdürülen çalışmada, beton yol yapımında kullanılan özel tekerlekli silindirler ve fıskiye aracı kullanılıyor.  13 metre genişliğe, 1200 metre uzunluğa sahip caddede 700 metre beton serimi yapıldığını ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; " Batı bölgemize kazandırdığımız Kapalı Pazar Yeri'ne de ulaşımı sağlayan Konak Caddesi'ni kaliteli beton asfaltla kaplıyoruz. Bu yol hem bölgede yaşayan yerleşik yabancı nüfusun hem de yerli halkın yoğun olarak kullandığı önemli bir güzergah. Bu bakımdan bölgenin özelliğine göre dizayn ediyoruz." dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya'da, Konforlu, ve, Kaliteli, Yol, Çalışması, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı