Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 15:18
 
Alanya'da kadınlar iyilik için örüyor
Türk Kızılay Alanya Şubesi başlattıkları projeler kapsamında ihtiyaç sahibi birçok çocuğun eğitimine ışık olamaya devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Alanya'da kadınlar iyilik için örüyor

Türk Kızılay Kadın teşkilatı tarafından organize edilen yeni şenlendirme projesi kapsamında; bayanlara yönelik amigurumi eğitimleri başladı. Gönüllü bayanlara eğitim verilerek el becerisi kazandırılması, yapılan amigurumi bebeklerinde ihtiyaç sahibi çocuklar için yapılacak faaliyetlerde kullanılması planlanıyor. Kızılay Genel Merkezinin katkısı ile yapılan proje ihtiyaç sahibi bir çok çocuğun eğitimine ışık olacak.

Aynı zamanda gönüllü kadınların tercih etmesi halinde, meslek sahibi olmaları ve gelir getirici bir beceri kazanmaları da bu eğitimle mümkün oluyor. Türk Kızılayı Alanya Şubesi Yönetimi, mikro planda projedeki tüm kesimlere fayda içeren faaliyet için, finanse eden bağışcılara ve gönüllü olarak görev alan tüm kadınlara teşekkür ettiler. Ayrıca, şubelerinde benzer birçok projelerinin gönüllüler tarafından yürütülmekte olduğunu bildirdiler. Tüm Alanya'yı, Türk Kızılay Alanya Şubesi çatısı altında iyilik hareketine gönüllü olmaya davet etti.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya'da, kadınlar, iyilik, için, örüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı