00
Haber Detayı
08 Kasım 2022 - Salı 12:46
 
Alanya'da Covid'e Dikkat Çekti
Alanya'da koronavirüs vakalarında artış yaşanmaya başladı. Vakaların seyrindeki hızlı artışla birlikte, yoğun bakımda yatan hastaların da olması üzerine Aldemir, aşılama ve sosyal mesafenin önemine dikkat çekti.
SAĞLIK Haberi
Alanya'da Covid'e Dikkat Çekti

Uzun bir pandemi sürecinin ardından vakalar her ne kadar minimal seviyelere düşse de hastalık hala tamamen bitmedi. Zaman zaman vakaların seyri hızla azalıp çoğalsa da yetkililerin her zaman belirttiği sosyal mesafe ve aşılama oldu.  Alanya’da  son zamanlarda gribal enfeksiyonların artması tedirginlik yarattı. İlçede geçtiğimiz haftalardan itibaren vaka sayılarına yükselme beklendiği belirtilirken havaların soğuması ve kapalı mekanların artması ile vakalar artmaya başladı. Alanya Posta Medya ekibinin sorularını yanıtlayan Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir,  beklenen artışların yaşanmaya başladığını ve 55 yaş üzeri vatandaşlar için durumun daha kritik olduğunu aktararak hatırlatma dozlarını olmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.


'YOĞUN BAKIMDA YATAN HASTALAR VAR'
Posta Medya ekibine konuşan Aldemir, “ Şuan aşırı korkulacak bir artış gözlemlemedik. Ancak kış döneminin gelmesi ile birlikte artışlar yaşanmaya başladı. Biz özellikle aşılamaya dikkat çekmek istiyoruz. 55 yaş üzeri vatandaşlarımızın sağlık durumu için aşılama çok önemli. Birkaç gündür Covid-19'dan  dolayı yoğun bakımdan yatan hastalarımız var. Hatırlatma dozlarının önemi çok büyük. Aşılarımızı olmayı unutmayalım” dedi

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0